Keďže zvodné pery pod rúškom nevidno, pozornosť na ženskú tvár musia pritiahnuť oči. Veľmi dobre vyniknú vďaka linke, ktorá slávi veľký návrat. Teraz však viac než inokedy musí byť perfektná, lebo na malej ploche, čo zostala zo zahalenej tváre, každá krivosť doslova kričí. Existuje na to zopár trikov.

Optický spánok

Nie je pravda, že očná linka zmenšuje oči. Pristanú každej žene, musí však vedieť, ako ju správne nakresliť. Existuje základné pravidlo, pokiaľ nepatrí medzi okane – mala by zabudnúť na vnútorné linky, navyše pretiahnuté smerom k sluchám. Vtedy naozaj vyzerá, akoby spala, lebo si oči opticky privrie. Vnútornú linku si preto treba maľovať len do horného oka.

Zamaskujte nedokonalosť

Najlepšie je pokúsiť sa o linku na hornom viečku. Aj tu však platia isté pravidlá. Ak sú oči blízko pri sebe, nesnažte sa ju namaľovať až k vnútornému kútiku. Začnite asi v druhej tretine a nerobte ju príliš hrubú. Ak máte malé oči, tiež myslite na toto pravidlo, navyše si spravte ďalšiu linku v spodnej časti oka, tiež asi do tretiny. Nesnažte sa pretiahnuť ich našikmo, to pristane mandľovým a guľatým očiam.

Tieňujte

Ak máte oči vpadnuté, zvýraznite ich opticky tmavším očným tieňom na hornom viečku, ktorý potiahnete dohora a dostratena nad linku. Tieňom môžete tiež linku zafixovať a zjemniť, aby nebola veľmi tvrdá. Výrazná čierna pristane len mladšej tvári. Ak chcete, aby pôsobila mäkšie, použite sivú, tmavomodrú či hnedú farbu. Odvážne dámy a dievčatá môžu, samozrejme, siahnuť aj po výrazne farebných či metalických linkách.

Maľovanky na oči

K dokonalej linke vám pomôžu správne pomôcky. Je na vás, či vám viac vyhovuje kajalová ceruzka alebo štetček. Pre začiatočníčky je najjednoduchšie použiť fixku, ale kvalitnú, ktorá hneď nevyschne.

Ak sa vám trasie ruka, podložte si ju a maľovať začnite od chvostíka smerom k spánkom. Až keď budete spokojné, pokračujte smerom k vnútornému kútiku. Oko vždy na chvíľu zavrite, aby farba vyschla a neotlačila sa, čo hrozí najmä starším ženám.

Namaľovať dokonalú krivku vám pomôžu šablóny alebo kreslené návody. Existujú tiež nalepovacie linky. Lady Gaga propaguje napríklad konce, ktoré si nalepíte do vonkajšieho kútika horného viečka.