Život princeznám či rovno kráľovnám závidia už malé dievčatká. Krásne šaty sú to, čo na nich skoro každú ženu bez rozdielu veku fascinuje. Pri pomyslení na nepreberné množstvo a neobmedzené finančné možnosti, ktoré členstvo v kráľovskej rodine ponúka, sa nejednej zahmlie zrak. Nuž, v tomto prípade si však pretierali oči skôr príslušníčky kráľovských rodín, keď videli jedna druhú v totožných šatách!

Hovorí sa, že napodobňovanie je najúprimnejšia forma lichotenia. Tieto kráľovské dámy asi majú najvyššiu mienku o štýle tých druhých, pretože si outfity imitujú jedna radosť. Najviac zhôd má manželka princa Williama, vojvodkyňa Kate. Je otázne, prečo sa stávajú takéto prešľapy… Veď urodzené dámy disponujú množstvom poradcov a štylistov, ktorí by mali dbať na ich šatníky.

Vojvodkyňa z Cambridgea Kate (37) a vojvodkyňa z Kentu Katharine (86)

Mladšia z dvojice si kvetované maxišaty značky Erdem za tritisíc eur obliekla v máji tohto roku na formálne otvorenie jej záhrady na Chelsea Flower Show. No ešte pred ňou si v nich užila kráľovskú svadbu princa Harryho a Meghan v máji minulého roku vojvodkyňa z Kentu. Aby toho nebolo málo, podobnú len kratšiu verziu vlastní aj princezná Eugenie.

Vojvodkyňa Kate s manželom, princom Williamom
Vojvodkyňa Kate s manželom, princom Williamom
Zdroj: WPA Pool
Vojvodkyňa z Kentu Katharine
Vojvodkyňa z Kentu Katharine
Zdroj: Max Mumby/Indigo