Výberom toho správneho oblečenia sa v letných horúčavách môžete vyhnúť hneď niekoľkým zdravotným problémom. Ako teda správne obliecť dieťatko, keď je vonku teplo, ba priam horúco? Poradili sme sa za vás. „Pokožka dieťaťa je oproti pokožke nás dospelých oveľa citlivejšia, krehkejšia a zraniteľnejšia. Deti sú od prírody veľmi aktívne a práve potenie, pohyb a trenie v miestach styku s oblečením pri nevhodne zvolenom materiáli, alebo agresívnej farbe dokáže vyvolať celý rad nežiaducich reakcií,“ upozorňuje dermatologička MUDr. Regina Paulínyová.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland

Takto zvládnete leto s ľahkosťou

Deti do troch rokov majú navyše problém s termoreguláciou. Oblečenie preto treba voliť nielen podľa ich teploty, ale aj podľa toho, či sa práve chystáte stráviť deň na pláži, alebo len na letnú prechádzku v kočíku. Dôležité je však zvoliť nielen správny typ, ale aj vhodný materiál oblečenia. V tejto súvislosti sa v poslednom období hovorí najmä o prírodných materiáloch, akým je napríklad biobavlna. Prečo by si práve biobavlna mala (najmä v lete) získať vašu pozornosť?

Stačí jediný dotyk...

Oblečenie z biobavlny navonok len ťažko rozoznáte od klasickej bavlny. Biobavlna je však už na prvý kontakt jemnejšia. Pestovatelia, ktorí pracujú s biobavlnou, používajú na hnojenie prírodný nimbový olej, vďaka čomu má takáto bavlna hustejšie chumáčiky a vlákna neporušené chemickými látkami. Bavlnu následne oberajú výlučne ručne. Pri bielení sa používa peroxid vodíka, ktorý je považovaný za najbezpečnejší prírodný dezinfekčný prostriedok, farbenie zas prebieha len za pomoci minerálnych farbív. Každý z týchto krokov robí z biobavlny ideálny materiál pre detské oblečenie. Vďaka vlastnostiam materiálu je biobavlna vhodná dokonca aj pre alergikov s vysoko citlivou pokožkou.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland

Pre ľahké letné dni

Biobavlna je vďaka svojim vlastnostiam ideálnym materiálom do letných horúčav. Ako sme spomínali už v úvode, podľa dermatologičky MUDr. Regíny Paulínyovej musí materiál zvolený v letnom období spĺňať tie najprísnejšie predpoklady. „Detské oblečenie na leto musí byť dostatočne savé kvôli zvýšenému poteniu, musí byť tiež jemné, keďže dieťa je v neustálom pohybe,“ vysvetľuje Paulínyová.

Ak si teda na dovolenku pribalíte zopár kúskov z poctivej biobavlny, máte o bezstarostné leto s vaším drobcom postarané. Celá výbavička vás pritom vôbec nemusí vyjsť draho. Roztomilé detské kúsky zo 100 % biobavlny, ktoré sú navyše módne a cenovo dostupné, nájdete po celý rok v Kauflande pod značkou Kuniboo.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland