„V starovekom Ríme žili ľudia priemerne dvadsať osem rokov. Na budúci rok môže v niektorých krajinách dosiahnuť priemerná dĺžka života deväťdesiat rokov,“ hovorí zástanca celostnej medicíny Deepak Chopra pre National Geographic. Ak vraj v centre znečisteného mesta zasadíme borovicu, ktorá v prírode prežije dve tisícročia, v ňom možno vydrží päťdesiat rokov. Rovnako je to s ľudským telom.

Má vplyv na speváčku, ktorá si hovorí Lady Gaga.
Má vplyv na speváčku, ktorá si hovorí Lady Gaga.
Zdroj: DeepakChopra. com

Osloboďme sa od choroby

Ľudské telo sa podobá ohňu, ktorý je raz silnejší a raz slabší. Najviac ho ale ovplyvňuje to, čo sa deje v mozgu. To je podstata učenia, ktoré sa volá ájurvéda. „Schopnosť oslobodiť sa od choroby záleží na tom, či sa dokážeme spojiť s našim vedomím, uvedieme ho do rovnováhy a potom rozšírime do celého tela,“ pripomína Deepak Chopra. Ako vidí budúcnosť ľudstva?

Čo nás čaká?Závisí od toho ako sa ľudia budú správať k svojmu okoliu.
Čo nás čaká?Závisí od toho ako sa ľudia budú správať k svojmu okoliu.
Zdroj: DeepakChopra. com

Mizivá pravdepodobnosť

„Obávam sa, že si podrezávame vetvu sami pod sebou. Kľúčovou zmenou v modernej vede je zavedenie modelov, ktoré inteligenciu chápu ako základnú silu vo vesmíre. Pravdepodobnosť, že život vznikol náhodou je mizivá,“ uzatvára lekár, ktorý učil meditovať Michaela Jacksona a dodnes lieči slávneho herca Leonarda di Capria. Klasickú západnú medicínu neopustil, ale rozvinul ju o nové poznatky. A práve tie k nemu lákajú stále viac prominentnejších pacientov. Trebárs Madonnu, či Lady Gagu...