Zrejme to pozná každá – pred plánovanou dovolenkou si dávame záväzky, ako ešte nejaké to kilo zhodíme, spevníme a celkovo sa omladíme. Len nejako to v tom každodennom strese nevyšlo... Prípadne sa nám cesta pritrafí nečakane a v panike rozmýšľame, ako ešte rýchlo hasiť na tele a tvári, čo sa dá. Prinášame vám účinné tipy, ako sa dať nielen do poriadku.

Poplach po chudnutí

Poctivo ste „makali“ vo fitku, odriekali si sladkosti, trápili sa s diétami, nech schudnete do plaviek? Skúste si pred dovolenkou vyhradiť ešte päť dní, aby na dávku slnka bola pripravená aj vaša pleť.

Možno ste prehliadli, že rýchlym chudnutím vám na pleti vznikli vrásky a ovisla koža nielen na tvári, ale aj na niektorých partiách tela. „Chudnutie sa vždy odrazí na laxnej, ovisnutej koži, najmä ak sú úbytky váhy veľmi veľké alebo sa priberanie strieda s náhlymi diétami. Riešením je tak nielen hydratácia pleti, ale aj jej príprava na to, aby sme si namiesto pekného opálenia nevyrobili bielu verziu vrások,“ konštatuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavského inštitútu zdravia a krásy. Tu je niekoľko krokov, ako tomu predísť.

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
Zdroj: FRAIS