Herečka si pred rokmi vyriešila problémy s trávením metódou Metabolic Balance. „Vtedy som zistila aj na pokožke, aké dôležité je starať sa o seba zvnútra. Odvtedy pravidelne užívam probiotické kvapky s laktobacilom. Zlepšujem si nimi imunitu a metabolizmus. Kvapky mi kedysi odporučil gastroenterológ, keď som si doliečovala infekciu helicobacterom. Vstrebávajú sa cez sliznicu žalúdka, sú v tomto zmysle vhodnejšie než tabletky,“ priznala herečka, ktorá je stále štáhla ako prútik. Vraj práve preto, že si upravila trávenie.

Vychytávky seniorov

Okrem toho, že Oľga hrá v divadle - jej domovskou scénou je hlavne bratislavské Divadlo v podpalubí, no veľa cestuje aj po Slovensku - už roky moderuje v RTVS program pre seniorov. Vďaka nemu sa dozvedela veľa zaujímavých vecí a tipov. Tu je jeden z nich, ktorý sa jej veľmi osvedčil.

"Karnozín, prípravok na obnovu buniek, mi poradila biologička Katarína Horáková, s ktorou som nakrúcala reláciu pre seniorov Generácia, kde sme hovorili o zdravom srdci a cievach. Vysvetlila mi, prečo brať práve tento výživový doplnok, a poradila mi aj iné, ktoré začnem užívať v šesťdesiatke. No keďže už teraz mám nábeh na osteopéniu, denne užívam caltrate a vitamíny D a K2."

Lacné a slovenské

Hoci sa to nezdá, obľúbená komička má už dávno po päťdesiatke. Hormonálne zmeny, ktoré prináša vek, vraj rieši  tradičnou medicínou. "Moja pani doktorka mi predpísala špeciálnu bylinnú zmes," priznáva, ako s vekom bojuje zvnútra. Zvonku sa ju zase snaží vyživovať kvalitnou kozmetikou. Už dávno vraj pochopila, že neplatí čím drahší, tým lepší krém.

„Používam slovenské výrobky za päť eur, s ktorými som veľmi spokojná. Zistila som, že nie je jednoduché ich zohnať, ale našla som lekáreň, ktorá mi ich vždy objedná. Raz-dva razy do týždňa si dám pílingový krém, ktorý obsahuje zrniečka soli z Mŕtveho mora a naň elixír od rovnakej značky. Pleť je výborne hydratovaná a napnutá. Na zvyšné dni mi stačí ich denný a nočný krém.“

Počúvla však aj radu od kolegyne: "Bývalá redaktorka TA3 Zuzana Závodská, ktorá píše kozmetické blogy, mi poradila, že emulzia na zvlhčovanie kože má obsahovať ureu. Kožnú emulziu, ktorú mi odporučila, som spočiatku používala na suché predlaktia, no už si ju dávam aj tvár a dokonca mi ju kradne aj manžel."

Vystačí si s drogériou

Ani v kozmetickej kapsičke nemá herečka exkluzívnu dekoratívnu kozmetiku za stovky eur.

"Keďže som kočujúca herečka, kupujem si lacné šminky, mejkapy aj odličovače, takže keď niečo zapatroším či miniem, nemám problém si to dokúpiť v drogérii," vraví úprimne. Parfémy však lacné nemá: "V poslednom čase ma nadchol nevtieravý parfum Versace Crystal Noir. Je to príjemná, kvetinovo-orientálna vôňa."