Kúzlo suchého šampónu objavili už mnohé dámy. V našej rubrike V kúpeľni celebrity si pochvaľovala aj Adela Vinczeová, ako po ňom skvele držia vlasy. Neoceniteľný je aj cestách, keď treba vyzerať tip-top, no nebolo kde umyť si hlavu a vlasy pri korienkoch sa už začali mastiť a účes nedrží. Netreba si však kupovať suché šampóny v drogérii. Je veľmi jednoduché vyrobiť si ich doma.

Bioúčes

Na suchý šampón potrebujete práškovú absorbčnú látku, ktorá vsaje mastnotu z korienkov. Hodí sa na to kukuričný škrob, ktorý kúpite v každých potravinách. Môžete však použiť aj ryžový púder alebo biely íl, čo sú suroviny na výrobu domácej kozmetiky a zoženiete ich na webe. Nuž a dobré je pridať práve kakaový prášok, aby hlava nevyzerala ako zaprášená. Jeho množstvo závisí od odtieňa vlasov.

Potom stačí dať do misky asi 4 lyžičky ílu, škrobu, púdru, alebo ich aj zmiešať, a trochu preosiateho kakaa. Poriadne zamiešajte, aby nezostali kakaové hrudky, a šampón, ktorý krásne vonia, je hotový. Ak však chcete inú výraznejšiu vôňu, môže pridať pár kvapiek esenciálneho oleja. Hodí sa ruža, levanduľa, citrón, pomaranč, rozmarín, eukalyptus...

Zmes presypte do uzatvárateľného téglika so širším otvorom, aby sa doň zmestil štetec. Ním si ju budete nanášať na cestičku a ku korienkom vlasov pri ušiach, kde sa najviac mastia. Premasírujte ešte prstami, zvyšný prášok vyčešte, vlasy načechrajte a hotovo. Budete mať nadýchaný účes ako po vyfénovaní.