Dnes už nie je nič netradičné mať zahustené a predĺžené vlasy. Trh ponúka viacero techník – trubičky, eurolocky, keratínové spoje či jednu z najnovších – pásky. Nie každej žene však vyhovuje mať vlasy trvalo zahustené a pravidelne chodiť na prepájanie. Najmä v lete, plnom rôznych párty, túžia po inom účese len príležitostne.

Iste sa i vám stalo, že ste si nestihli po pláži vyčarovať neodolateľný účes, no bolo treba ísť na večeru či žúr. Pre tieto prípady existuje mnoho druhov príčeskov a trikov, o ktoré sa podelila vizážistka Veronika Vargová.

Syntetické ako pravé

V ponuke výrobcov sú dva typy príčeskov – buď z pravých vlasov, alebo syntetické. „Odporúčam skôr syntetické, lebo sú cenovo dostupnejšie. Napriek tomu je vlas maximálne kvalitný, a keďže nie je živý, cena sa pohybuje zhruba od 35 do 109 eur,“ vysvetľuje Veronika. Dodáva, že ide o umelo vytvorený HD vlas, čo je najnovšia technika spracovania syntetického materiálu.

„Dá sa povedať, že je identický s reálnym vlasom a má prirodzené farby. Tóny sú vytvorené tak, aby čo najviac pripomínali klasické odtiene. Nachádzajú sa medzi nimi aj varianty ombré, balajáž alebo jednoliate farby. Napríklad ombré je vytvorené do detailov, nielen tmavá a svetlá kombinácia, ale napríklad tmavohnedá a bronzová, medená a podobne.“

Veronika Vargová
Veronika Vargová
Zdroj: erik zeman