Výraz matchy-matchy poznajú hlavne čitateľky módnych blogov. Používa sa na označenie outfitu, ktorý je celý zladený do jednej farby či vzoru. Jednoducho, je toho priveľa, ale zámerne. Nuž a tento rok sa trend matchy-matchy začal týkať aj manikúry. Dokonca pánskej.

Odvážne, ale s citom!

Mať nechty zladené s mejkapom, na to dbá mnoho dám. Štýl matchy-matchy manikúra je však iba pre odvážne a hravé ženy. Trendové je totiž nebáť sa výrazných farieb a vzorov ani na rukách. Napríklad pri maľovaní očí letia extravagantné linky, teraz ich však môžete zdupľovať ešte aj na nechtoch. Ak máte ombré vlasy, zlaďte s nimi aj vytónované nechty. Dokonca aj čosi také minimalistické, ako je francúzska manikúra, môže byť matchy-matchy, keď si ju urobíte v neónových farbách. Samozrejme, je to štýl na hrane a nosiť by ho mali iba ženy, ktoré majú pre módu cit, aby výsledok nepôsobil nevkusne.

„Menikúra“

Extravagantné nechty dnes nemajú len dámy. Aj mnohí páni si potrpia na upravené ruky. Moderná „menikúra“ zďaleka nie je len o perfektom tvare nechtu, lesku či bezfarebnom laku. Muži tiež nosia výrazné farby, vzory, lepia si trblietky, zlato či dokonca drahé kamene.

Ak opomenieme čierne laky punkerov, farebné pánske nechty odštartovala kampaň proti týraniu detí. V duchu štatistického čísla „každé piate“ si známi muži namaľovali jeden necht na ruke výrazným lakom. Naozaj to pritiahlo pozornosť na závažný spoločenský problém, no zároveň sa zrodil nový módny trend v pánskej móde.

A tak mal Brooklyn Beckham v publiku na prehliadke Dior červené nechty a herec Ansel Elgort na Zlatých glóbusoch tyrkysové. Hudobník Harry Styles bez ozdobených rúk snáď už ani nevyjde do spoločnosti a na matchy-matchy nechtoch si dáva záležať aj módny návrhár Marc Jacobs. Na novú pánsku vášeň už zareagovali i mnohé kozmetické značky a je len otázkou času, že sa „menikúrske“ salóny stanú samozrejmosťou tak a