Kedykoľvek si ich môžete znova a znova streknúť na pokožku a jemná spŕška vás okamžite osvieži. Vôňa pritom nikdy nebude nepríjemne koncentrovaná, ako to hrozí v horúčavách pri ťažkých parfumoch, ktoré môžu nepekne zreagovať na spotenej koži. A to nehovoríme o hnedých fľakoch, ktorými často navždy opečiatkujú vašu pokožku. Jednoducho, telové spreje, hmly a závoje sú v letnom období to pravé orechové. Preto ich ponúkajú azda všetky kozmetické značky vrátane najluxusnejších, takže si vyberie aj najnáročnejšia žena.

Uzamknutá vlaha

Mnohé voňavé hmly môžete aplikovať ako na telo, tak aj na vlasy, ktoré na rozdiel od parfumov nevysušia. Každý, kto do vašej hrivy zaborí nos, bude opojený jemnou arómou. Veľa hmiel má navyše okrem voňavých aj hydratačné zložky, takže vaša koža vďaka nim nebude lapať po vlahe ako ryba na brehu. Ak prípravok obsahuje glycerol, doslova uzamkne vlhkosť v pokožke. Je dobré vybrať si také, ktoré sú obohatené o vitamín E a arganový olej. Bonusom okrem hydratácie a vône je to, že kožu aj vlasy vyživia, omladia, dodajú vláčnosť a lesk.

Citrus s pridanou hodnotou

Čo sa týka vône, veľmi často sa na hmly a celotelové spreje využívajú vonné esencie citrusov, ďalej obľúbený erotický jazmín alebo santal, ktoré osvieženiu dodajú zmyselnosť. Pikantnosť ponúka zázvor, škorica alebo mäta, upokojenie levanduľa. Stačí si len vybrať podľa vášho vkusu a peňaženky, lebo celotelové spreje ponúkajú Chanel i Tom Ford. Nedajte sa oklamať tým, že vyzerajú ako klasické dezodoranty. Sú to ľahunké telové vône, do ktorých sa môžete zahaliť kedykoľvek vo dne i v noci a poteší sa každý nos v okolí aj vaša pleť.