Návšteva kaderníckeho salóna je pre mnohé z nás relax. Posedíme, počítame, preberieme s kaderníčkou horúce novinky zo sveta šampónov či showbiznisu a len sledujeme, ako sa nám okolo tváre usadzuje s ľahkosťou vyfúkaný prameň za prameňom, kým nedosadne posledný. Tie chvíle sú úžasné, celkom iné, ako okamihy v kúpeľni, kedy bojujeme s nepoddajnou hrivou a zároveň aj s časom. A navyše, napriek maximálnej snahe, výsledok sa často vôbec nepodobá tomu dokonalému účesu zo salónu. Neraz vcelku slušne frustrované teda len s povzdychom zavrieme oči, postrašíme vlasy lakom, aby ,,to“ aspoň trochu držalo a utekáme na rannú poradu. Ale takto to byť nemusí!

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

Krok za krokom

Pred umývaním si vlasy najskôr prečešte, po namočení si naneste šampón (ak náhodou máte čas, rozmiešajte dávku šampónu v pohári s vlažnou vodou), jemne pomasírujte, pričom prstami pohybujte od čela smerom ku krku a vyhnite sa krúživým ťahom (mohli by ste vlasy zbytočne zamotať). Šampón nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite vlažnou vodou, rozhodne nie horúcou. Naneste kondicionér či masku, nechajte pôsobiť a opláchnite, pričom na konci umývania vlasy osviežte studenou vodou. Pôsobením chladu sa vlasové kutikuly uzavrú a vlasy budú hladké. Zabaľte ich do uterákového turbanu z mikrovlákien či do obyčajného bavlneného trička. Obe možnosti sú vhodnejšie ako klasický uterák, ktorý má pomerne drsné vlákna.

Ten správny vietor

Až keď budete mať vlasy čiastočne preschnuté a ošetrené ochranným prípravkom, je čas ,,vytasiť“ fén. Nikdy nesušte úplne mokré vlasy a začnite s fénovaním na nižšej teplote. Tu platí tiež zásada, že jemným vlasom by sme mali dopriať aj nižšiu teplotu fénovania. Sušič vlasov držte vo vzdialenosti aspoň 20 cm od hlavy. Pokiaľ chcete vlasy počas fénovania tvarovať, napríklad pomocou okrúhlej kefy, rozdeľte ich na pramene a povypínajte. Potom ich sušte po prameňoch, pekne od korienkov po končeky. Hoci si tento postup vyžaduje čas, oplatí sa. Vyhnete sa zápaseniu s kefou a vlasy sa vám odvďačia leskom.

Ión sem, ión tam

A predsa len sme pri fyzike a pri samotnom sušiči, ktorý používate. Aby bolo sušenie čo najšetrnejšie a aj vašim vlasom prospievalo, tak potom by ste sa mali spoľahnúť na fén s ionizátorom. Najmä pokiaľ vás trápia krepovité vlasy. Pri sušení sa totiž vo vlasoch tvoria ióny, teda kladne nabité molekuly, ktoré ich vysušujú. Vďaka ionizácii zbiera fén z okolia molekuly vody, ktoré kombinuje s elektrónmi, vytvorí záporne nabité molekuly, ktoré sa z prístroja pomocou vzduchu prenesú do vlasov, tam zneutralizujú kladne nabité ióny, a celý proces vlasom dodá lesk a zdravý vzhľad. A tento stav bol od začiatku naším želaním!

Ilustračné foto
Zdroj: Unsplash

Vlasy ako zo salónu

Vyskúšajte nové prístroje z produktového radu BaByliss Hydro-Fusion (fén, kulmofén či žehličku). Dokážu si poradiť nielen s jemnými vlasmi, vlasmi so sklonom ku krepovateniu, prirodzenými kučerami, ale i s ťažko poddajnými vlasmi, ktoré sa správajú úplne inak, ako by sme chceli. Sú vybavené pokročilou plazmovou technológiou, ktorá využíva duálny iónový systém vyrovnávajúci vlhkosť. Ten v sebe kombinuje kladné a záporné ióny, ktoré spolu hydratujú vlasy a eliminujú ich krepovatenie.

Vyberte si špičkových pomocníkov 

FÉN BABYLISS HYDRO-FUSION D773DE  
Štíhla trubica účinne koncentruje vzduch a zaisťuje hladké sušenienie vlasov. Veľký difuzér s plazmovým prúdom zasa účinne suší a vytvára luxusne jemné a lesklé prirodzené kučery. Na féne oceníte aj jeho nízku hmotnosť a veľkosť, vďaka ktorým sa s ním ľahko manipuluje. Počas sušenia môžete prepínať medzi 3 nastaveniami teploty a 2 nastaveniami rýchlosti. Samozrejme, nechýba ani ochladzujúci prúd vzduchu. Od  71,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

ROTAČNÝ KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION AS773E
Na rotačnej keramickej kefe so smerovým nastavením oceníte jej mäkké štetiny štetín z prírodnej mäkkej diviačej srsti a nylonu, ktoré dodajú vášmu účesu očarujúcu hebkosť, a iónová kontrola ochráni vlasy pred krepatením, vďaka nej budú naopak krásne lesklé. Počas používania môžete prepínať medzi 2 teplotnými režimami, 2 rýchlosťami a ochladzujúcim prúdom vzduchu. Od 86,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION AS774E
Vyberte si zo 4 rôznych nástavcov na sušenie, vyhladzovanie, narovnávanie a dodanie objemu a tvaru vašim vlasom. Vďaka iónovej regulácii budú krásne lesklé a krepovatenie bude eliminované na minimum. Počas používania môžete prepínať medzi 2 úrovňami teploty a oceníte aj ochladzujúci prúd vzduchu. Od 84,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

ŽEHLIČKA NA VLASY BABYLISS HYDRO-FUSION ST573E
Aj žehlička využíva pokročilú plazmovú technológiu a duálny iónový systém. Odolné keramické doštičky zaručujú stály rovnomernú distribúciu tepla. Kombinuje kladné a záporné ióny, ktoré spolu hydratujú vlasy a eliminujú ich krepovatenie. Na výber máte 5 digitálnych nastavení teploty až do 235 °C. Zariadenie sa pri dlhšej nečinnosti automaticky vypne. Obsahuje praktický až 2,5 m dlhý napájací kábel. Od 84,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss