Väčšina dievčat berie stužkovú ako udalosť, na ktorej sa chcú blysnúť v najlepšom svetle. Zaobstarajú si výrazné a často čo najvyzývavejšie šaty, aby boli neprehliadnuteľné, dajú si vyčesať výrazný účes a spraviť výrazný mejkap. Zabúdajú pri tom na to najdôležitejšie, že toto nie je večer „vulgárnych playmate“, ale mladých maturantiek a tiež ich učiteľov a rodičov. „Dievčatá by mali zostať samy sebou. Jediné, čo z nich má v ten večer žiariť, je ich osobnosť. Všetko, šaty, vlasy, doplnky by mali byť zvolené s citom tak, aby zvýrazňovali krásu konkrétnej osoby,“ tvrdí štylista. Podľa neho budete hviezdou večera, ak sa budete držať týchto rád:

Šaty

1. Voľakedy platilo pravidlo, že na stužkovú patrí dlhá róba. Hoci úplne nevyšla z módy, dnes sa nosia krátke elegantné puzdrové koktailky. Zabudnite na našuchorenú tortu v štýle Márie Antoinetty.

2. Za najväčšiu chybu považujem stále pretrvávajúci trend krátkych štól, ktoré majú slečny celý večer prehodené cez plecia a krčia pri tom ruky, aby im nespadla. Najhoršie je, ak je štóla z rovnakého materiálu ako šaty. Štóly sa nosia iba pri príchode na akciu a počas nej sa majú zložiť. Dievčatá nimi možno chcú maskovať nedostatky v podobe silnejších rúk. V takom prípade je lepšie namiesto nich zvoliť šaty s úzkym rukávom. Napríklad čipkovaným.

3. Pozor na dĺžku šiat! Ak sú dlhé, majú byť vpredu presne po zem, nie po členky. Topánky proste nesmú trčať.

4. Plnším slečnám odporúčam šaty voľného strihu, nie však s veľkou objemnou sukňou.

5. Štíhle sa chcú často ukázať viac, no určite by mali zabudnúť na hlboký výstrih. Ide o spoločenské podujatie, na ktorom sú učitelia aj rodičia. Nie je to večierok „playmatiek“.

Dokonalá na stužkovej od hlavy po päty: Radí Lukáš Kimlička

Vlasy

1. Najváčšou chybou je, keď si dievčatá zvolia účes v štýle – „dajme tam všetko, čo sa doma nájde“. Okrem množstva kučierok, trčiacich pramienkov a príčeskov si do hlavy načešú aj cik-cak cestičku, prilepia ofinu cez čelo, do vlasov dajú triblietky a, nedajbože, nejaký kvet alebo koráliky.

2. Hitom nielen tejto sezóny, no už dlhšiu čas je jednoduchosť. Určite si zvoľte čo najjednoduchší elegantný drdol alebo krásne vzdušné vlny.

Dokonalá na stužkovej od hlavy po päty: Radí Lukáš Kimlička
Zdroj: profimedia.sk

Topánky

1. K večerným šatám sa nosia sandáliky alebo lodičky s otvorenou špičkou, najlepšie na vysokom opätku. To, že silónky do takejto obuvy nepatria, azda dnes už ani netreba opakovať.

2. Dôležitá je dokonalá pedikúra.

3. Najväčším prehreškom sú nalepené cenovky na podrážke alebo čierne lodičky. Treba si zapamätať, že nie je pravda, že čierne lodičky sa hodia ku všetkému. Je to nezmysel! Jediná obuv, ktorá sa hodí ku všetkým večerným šatám, sú zlaté alebo strieborné sandáliky.

4. Dobrou voľbou sú telové lodičky s otvorenou špicou, ktoré vám opticky predĺžia nohy.

Mejkap

Čím sú šaty výraznejšie, tým by mal byť mejkap striedmejší a, naopak, pri jednoduchých šatách sa s mejkapom pokojne odviažte. Najhoršie je, ak si dievčatá výrazne namaľujú oči, nalepia umelé mihalnice, zvýraznia obočie a na ústa dajú výrazný rúž s leskom. Ak si chcete zvýrazniť oči, rúž použite neutrálny alebo iba lesk. Ak túžite po sýtych červených perách, na oči vám postačia len krásne linky a umelé trsy mihalníc.“

Dokonalá na stužkovej od hlavy po päty: Radí Lukáš Kimlička
Zdroj: profimedia.sk

Doplnky

K výrazným náušniciam nevoľte výrazný náhrdelník, náramok a ešte aj prstene. Niekedy stačia len náušnice alebo len náhrdelník. Šperky treba doladiť aj k tomu, aký máte účes alebo aký máte výstrih na šatách. Pri veľkom výstrihu a rozpustených vlasoch je lepšie použiť na krk niečo výrazné. Ak máte lodičkový výstrih a vlasy vyčesané dohora, určite zvoľte výrazné visiace náušnice. A nezabudnite, že na spoločenské akcie sa vždy nosia listové kabelky, ktoré sa nosia v ruke. Nikdy nie kabelku na plece.“

Dokonalá na stužkovej od hlavy po päty: Radí Lukáš Kimlička
Zdroj: Shutterstock

ČO JE IN?

Farby – zlatá, biela, béžová, holubia sivá, purpurová, cyklaménová, parížska modrá

Strihy – úzke dlhé šaty, ktoré sa pri kolenách rozširujú (takzvaný strih ryby), alebo hodvábne rozviate šaty, ktoré sú vpredu krátke po kolená a vzadu sú dlhé s vlečkou.

Čaká ťa tento rok stužková? Alebo ju už máš za sebou? Hraj s Glanc.sk o skvelé ceny:

Staň sa Kráľovnou stužkovej a hraj o ceny za 2 000 eur!