V móde je máločo celkom nové, ale termín nonbinárna krása možno nepoznáte. Vychádza z názoru, že prestáva platiť rozdelenie pohlaví len na mužov a ženy. Z gendrového hľadiska sú nebinárni ľudia takí, pri ktorých sa nedá presne rozlíšiť, čo sú. Môžu sa cítiť ako obe pohlavia alebo ani jedno. Tento trend presiakol aj do stylingu. Ženy sa štylizujú tak, aby bolo na prvý pohľad ťažké odlíšiť, či ide o chlapca, alebo dievča. Nosia krátke strihy a nahé líčenie. Ak však aj so vzhľadom chalana chcete byť žensky koketná, ozdobte si účes sponkami, členkou či fascinátorom.

Trend pohodlnosti

Možno preto, že toľko času trávime doma, kde chceme hlavne pohodlie, je v kurze účesov ležérny štýl. Iste súvisí aj s tým, že návšteva kaderníctva je problém. Preto sú povolené nielen odrastené ofiny či odstrihnuté ofinky, ale aj odrasty, nedbalé vlny, návrat k mokrému nagélovanému stylingu. Len sa treba pohrať so starým štýlom a aktualizovať ho. Koniec koncov, ofina je stálica, ktorou mámila mužov dnes 86-ročná Brigitte Bardot a svojho času ju nosila aj Simona Krainová.

Nenápadne nápadná

Vyznavačky nonbinárnej krásy nosia nenápadné tiene a jemné mejkapy. Namiesto výrazných rozjasňovačov sa používajú ľahké púdre, ktoré prirodzene odrážajú svetlo. Samozrejme, pod nimi musí byť hydratovaná pleť, ošetrená ideálne BB či CC krémom. Na pery len lesk, aby nebolo rúško zababrané od rúžu. Výraznejšie však môžu byť oči. Preto vidíme veľký návrat k mačacím očným linkám, hoci do kategórie nebinárnej krásy nespadajú.

Vôňa Harryho Stylesa

Požiadavky nonbinárnej krásy zaručene spĺňajú unisex parfumy. Vyskúšajte napríklad obľúbenca speváka, ktorý zámerne stiera hranice medzi mužským a ženským štylizovaním. Lakuje si nechty, nosí perlové náhrdelníky, zaujalo ho tiež aktuálne módne plisovanie. A vonia zmesou žensky sladkej vanilky a chlapského tabaku, ako to geniálne namiešal Tom Ford. Mimochodom, táto vôňa vraj učarovala aj femme fatale Silvii Lakatošovej.