Kto iný by už len mal byť módnou ikonou roka, ak nie Kristen Stewartová? Je úspešná, mladá, štíhla, dlhovlasá a dizajnéri ako Roberto Cavalli, Carolina Herrera, Elie Saab či Dolce & Gabbana sa trhajú o to, aby sa tínedžerský idol objavil na premiérach práve v róbe z ich návrhárskej dielne. Alebo skôr – trhali sa. Kristen totiž, a to aj napriek tomu, že minulý rok jej popredný americký časopis udelil ocenenie Najlepšie oblečená celebrita roka – zažíva tak trochu antimódne obdobie. A to predbehla v spomenutom rebríčku aj Victoriu Beckhamovú a Kate Mossovú.

Kristen však na nepísané hollywoodske pravidlá `a la žiarivý úsmev a povinné podpätky kašle, a preto sa v poslednom období začalo v súvislosti s herečkiným menom skloňovať slovo módna katastrofa. Stačí kliknúť na Google a dopátrate sa k viac než štrnástim miliónom výsledkov. Herečke najviac vyčítajú to, že sa pred objektívmi na rozdiel od podobne sledovaných hviezd zriedkakedy usmieva a outfity si vyberá bez ohľadu na dobre mienené rady štylistov.

Róba + tenisky

Tmavovlasá herečka má skrátka svoju hlavu. Aj preto sa už v Hollywoode pošepkáva, že pre jej tvrdohlavosť s ňou najlepší módni poradcovia odmietajú spolupracovať. Dvadsaťdvaročná hviezda vraj celkom stráca súdnosť. Tak napríklad na premiéru filmu Snehulienka a lovec dorazila v luxusných čipkových šatách Marchesa s teniskami Nike na nohách. Pár záberov v objatí s kolegyňou Charlize Theronovou a šup do krovia prezuť sa do elegantnejších topánok. Našťastie pre Kristen, nie na dlho. Na afterparty sa už preobliekla do džínsov, bieleho trička, koženej bundy a svojich slávnych tenisiek.

Rovnako tak všetci v L os Angeles na premiére poslednej časti ságy Twilight otvárali ústa, keď upírska kráska objímala Roberta Pattinsona v tej istej obuvi. Asi je to Kristenin obľúbený pár, pretože len o niekoľko dní neskôr ich vytiahla aj na londýnsku premiéru, tentoraz v kombinácii s čiernou róbou od Roberta Cavalliho. To však nie je jediný herečkin módny prešľap. Že Kristen bežne chodí bez mejkapu, s neupravenými nechtmi a so strapatými vlasmi, to samo osebe je v Hollywoode plnom dokonalých tvárí neodpustiteľné. Ale že sa radšej prechádza medzi ostatnými celebritami bosá, než by mala balansovať na tenučkých podpätkoch, to sa už ráta za malú módnu samovraždu.

Vyvrheľka

Kristen hovorievala, že na módu míňa toľko peňazí, že sa ich až bojí spočítať. Asi práve tým otvorila dvere dokorán nepríjemne štipľavým poznámkam na svoju adresu. A treba povedať, že bulvár ju nijako nešetril. V jednom z denníkov ju nazvali módnou vyvrheľkou a keď zasa prišla do Mexica City na premiéru Úsvitu v džínsoch s trakmi, kritici si robili posmešky, že ak by chodila takto oblečená Bella, Jacob s Edwardom by sa asi radšej zamilovali do seba navzájom než do nej. Lepšie neobstála ani na premiére filmu Na ceste.

Živôtik a minišortky vo vintage štýle prekryté priesvitnou látkou zvýrazňovali herečkinu inak štíhlu postavu tak dôkladne, že upozornili aj na to minimum tuku, čo Kristen na svojom tele má. Sympatické však je, že Kristen si naďalej ide svojou cestou a úškľabky si nevšíma. Napokon, je to ona, ktorá získala lukratívnu zmluvu so značkou Balenciaga a objavila sa tak v reklamnej kampani na ich parfum. Dobre vie, že slávni vydedenci boli vždy v prevahe a bol o nich neobyčajný záujem. A Kristen rozhodne medzi priemer zapadnúť nemieni.