Žiaľ situácia ohľadom pandémie koronavírusu zmenila plány viacerým snúbencom a svadbu si buď museli presunúť na neskorší termín, alebo ju presunúť o rok.

Ak sa vám termín svadby nezadržateľne blíži a v najbližšej dobe si plánujete vyberať svadobné prstene, pomôžeme vám pri ich výbere. Svadobné prstene vám budú navždy pripomínať tento deň a to, z akej lásky ste sa brali, preto výber rozhodne nepodceňte a vyberte si také, ktoré budete môcť nosiť nielen pri formálnych príležitostiach, ale aj počas bežných dní.

Zvážte finančné možnosti a stanovte si rozpočet

V prvom rade je potrebné stanoviť si rozpočet. Predajne so svadobnými prsteňmi predávajú prstene v rôznych cenových kategóriach a preto je veľmi dôležité dohodnúť sa s partnerom/ partnerkou, koľko financií budete môcť investovať do kúpy svadobných prsteňov. Keďže sú svadobné prstene hmatateľnou spomienkou na váš svadobný deň, rozhodne by ste na nich nemali šetriť. Svadobný deň vám budú pripomínať fotografie, video, ale aj pekné svadobné prstene.

Vyberte dizajn, ktorý sa vám najviac páči

Pri výbere svadobných prsteňov je potrebné vybrať taký dizajn prsteňov, ktorý sa vám bude páčiť aj o pár rokov. Viaceré predajne so svadobnými prsteňmi sa zhodujú v tom, že dnešní snúbenci sa orientujú predovšetkým na nadčasovosť. Páni preferujú úplnú klasiku a dámy preferujú jednoduché svadobné prstene v kombinácii s diamantom. Veľmi obľúbené sú aj svadobné prstene s diamantmi po celom obvode prsteňa.

Vyberajte materiál, s ktorým sa najviac stotožňujete

Pri výbere svadobných prsteňov je veľmi dôležité okrem dizajnu prsteňov zohľadňovať aj materiál. Žlté zlato je nesmrteľná klasika, aj keď v súčasnosti sa viac preferuje biele, či ružové zlato. Biele zlato odporúčame kupovať skôr chladnejším typom pleti. Ružové zlato sa stalo obľúbeným len v posledných rokoch a obľúbili si ho najmä romantické nevesty.

Nezabúdajme ale spomenúť, že každý kov má iné špecifické vlastnosti, nároky na údržbu a skladovanie. Okrem zlata je ale veľký záujem aj o prstene z chirurgickej ocele, z wolfrámu, či z titánu.

Svadobné prstene nemusíte vyberať len v kamenných prevádzkach klenotníctiev. Čoraz viac snúbencov má záujem o kúpu svadobných prsteňov cez internet. Dobrú ponuku svadobných prsteňov nájdete napríklad aj na VIPgold.sk. VIPgold.sk dodáva všetky diamantové šperky spolu s certifikátom pravosti a šperky z drahých kovov sú označené puncom na Puncovom úrade.
V ponuke môžete nájsť prstene zo žltého, bieleho a žltého zlata, zo striebra, z chirurgickej ocele a z titánu.

Výber svadobných prsteňov môže byť na prvý pohľad náročný, ale ak zohľadníte dizajn, materiál a vyberiete správnu veľkosť, výber prsteňov bude pomerne nenáročný.