Herečka Blake Lively patrí medzi najlepšie oblečené celebrity v Hollywoode. Na stužkovú slávnosť môžete siahnuť aj po padavých šatách s ramienkami okolo krku, ktoré vám pekne zvýraznia dekolt. Žltá farba je možno atypická, ale verte, že vás príjemne rozžiari.

Aj hollywoodske celebrity mali stužkovú v hviezdnom štýle

Foto: profimedia.sk

Tmavovláskam, ako je Vanessa Hudgens, sa veľmi dobre hodí purpurová farba. Túto jeseň sú v móde šaty s odhalenými plecami. Srdiečkový výstrih pekne ukáže prsia a padavá sukňa zakryje aj väčšie bruško.

Aj hollywoodske celebrity mali stužkovú v hviezdnom štýle

Foto: profimedia.sk

Po premiére Veľký Gatsby si viacerí všimli, že móda 30. rokov má svoje čaro. Inšpirovala sa ňou aj Amanda Seyfried. Čipkou, ktorá nikdy nevyjde z módy, nič nepokazíte, tak ako telovou farbou, ktorá vás zjemní.


Foto: profimedia.sk

Ako princezná sa budete cítiť v róbe so širokou sukňou. Emma Watson očarila v extravagantných šatách zlatistej farby. Experimentujte trošku aj vy!


Foto: profimedia.sk

Femme fatalovský look veľmi dobre zvýraznite výraznou červenou farbou. Puzdrové šaty, ktoré zvolila Emma Stone, sú veľmi dobrou a šikovnou možnosťou na stužkovú slávnosť. Určite ich môžete vynosiť aj pri iných príležitostiach. Na zvýraznenie pokojne použite aj masívnejšie šperky. Pozor však, aby ste to neprehnali!


Foto: profimedia.sk

V jednoduchosti je krása. Dobre to vie aj herečka Emily Blunt. Lososová farba vás krásne rozžiari. Nezabudnite na listovú kabelku, siahnite radšej po doplnkoch telovej či striebornej farby, čierna by to pokazila.


Foto: profimedia.sk

Pastelové farby sú na stužkovú veľmi trendy. Pokojne siahnite aj po krátkych šatách, v akých sa predstavila Taylor Swift.


Foto: profimedia.sk

Stužková podľa stylistu Maroša Kočišíka

„Navždy sa zachová v pamäti … Ale prd. Nezachová. Teda aspoň ja musím viac než len loviť v pamäti, aby som si spomenul na zopár detailov spojených so stužkovou slávnosťou. A úprimne – nepatril som k adolescentom, ktorí by z plastovej fľaše popíjali „kábéčko“ a okolo jednej v noci objímali sivou farbou natretú lampu v miestnom parku, potláčajúc dáviaci reflex – čiže netrpím výpadkami pamäti. Aleže netreba túto udalosť nejako špeciálne prežívať a že vo svojom živote budete mať ešte veľa príležitostí vyzerať dokonale a aj sa dokonale dogabať – to budem asi -násťročným slečnám študentkám vysvetľovať úplne zbytočne. A ich milujúcim matkám tiež. Preto si prečítajme sumár dobre mienených rád, ako sa dá výber oblečenia na stužkovú prežiť bez trieskania dverí, hysterického a zbytočného skákania z okna na prvom poschodí štvorpodlažného paneláka a uslzeného pálenia čerstvo nakrepovaných vlasov. Neinvestujte veľa peňazí. Dať si ušiť model od miestneho módneho návrhára, ktorý nariasi ružový taft, strihovo ho začlení do korzetových šiat s vlečkou a prizná leopardiu podšívku, je naozaj nápadom hraničiacim s pašovaním kroviek zo Zakopaného v gumákoch zelenej farby, o dve čísla väčších, na prelome júna a júla. Tieto šaty budete mať na sebe prvý a posledný raz.“

Čo ÁNO

  • vyberte si žiarivé alebo pastelové farby + vyskúšajte puzdrové šaty, antický strih, korzetové šaty a aj šaty s veľmi širokou sukňou
  • jedine listová kabelka
  • určite lodičky na vysokom podpätku

Čo NIE

  • čierna a odtiene sivej
  • vyhnite sa nohaviciam a blúzam, prípadne sukni a topu
  • vyhýbajte sa ostňom, zipsom, koženým bundám alebo koženým šatám