Podpätky v ohrození?

Žiadny strach, že by im definitívne odzvonilo, no túto sezónu ihličky nechajte oddychovať. Nahradili ich nízke štvorcové a pohodlné podpätky, ktoré najnovšie miluje Louis Vuitton, Max Mara či Valentino.

Značky Moschino, Stella McCartney či Hogan zašli ešte ďalej a na výslnie vystrelili pestrofarebné tenisky s tenkou podrážkou. Dokonca dostali aj Victoriu Beckhamovú, ktorá kedysi vyhlasovala, že takú antisexi obuv si v živote neobuje, a dnes sa v teniskách pokojne premáva.

Mimochodom, nosia sa naboso k sukniam, šatám aj šortkám.

sandáliky Aldo
sandáliky Aldo
Zdroj: Archív firiem/Glanc.sk

Volánová revolúcia

Veľké volány a „pufkaté“ rukávy v štýle baby doll sú ženské, romantické a sú všade. Na šatách, topoch, kabelkách a dokonca aj na kožených bundách. Ak sa bojíte, že by z vás urobili cukríkovú princeznú, pokojne tento look rozbite džínsami alebo teniskami.

šaty Miu Miu, top H&M
šaty Miu Miu, top H&M
Zdroj: Archív firiem/Glanc.sk

Bláznivý patchwork

Na prvý pohľad to pripomína umelecké koláže a miestami máte pocit, že návrhári asi boli na mol, keď dokázali navrhnúť také abstraktné kombinácie farieb, vzorov, prešívaných dielov a extravagantných potlačí, ktoré spolu vôbec, ale vôbec neladia. A v tom je celá pointa, lebo čím viac nesúrodých prvkov sa spojí, tým lepšie.

kabelka Aldo
kabelka Aldo
Zdroj: Archív firiem

Miss Plastic

Ekologických nadšencov to síce nepoteší, ale PVC, a najmä ten priehľadný, sa stal materiálom číslom jeden. Najmä v kategórii kabeliek, topánok, bižutérie či slnečných okuliarov. Samozrejme, aj tu na farbe záleží a v hravých neónových tónoch plastové kúsky ešte viac vyniknú. Túto sezónu ich návrhári veľmi odvážne vyzdobili aj štrasom, retiazkami či flitrami.

plastová kabelka Furla, plastové lodičky Melissa
plastová kabelka Furla, plastové lodičky Melissa
Zdroj: Archív firiem/Glanc.sk

Shazam, otvor sa

Fashion maniačky, pozor, na trh prichádza nová mobilná aplikácia Shazam for Fashion. Krátka vsuvka pre antitechnické typy – Shazam je hudobná aplikácia, ktorá za dvadsať sekúnd rozozná názov skladby, ktorú práve počúvate, a to isté teraz dokáže aj v móde. Stačí si cvaknúť outfit nejakej tej moderátorky, ktorá na vás v telke tasí široký úsmev, a okamžite viete, odkiaľ sú tie jej chutné šatočky.

No netešte sa priskoro, aplikácia zatiaľ funguje iba pri televíznych vysielaniach a zatiaľ iba v USA, kde so spoluprácou súhlasilo 160 televíznych programov.

Shazam for Fashion
Shazam for Fashion
Zdroj: Profimedia.sk

Sladké šesťdesiate

Módna dekáda šesťdesiatych rokov, ktorá ženám do šatníka priviala minisukne, je taká obľúbená, že ju návrhári museli opäť povolať na móla. Minišaty áčkového strihu, vzory ako z hodín geometrie, slnečné okuliare á la mucha Puk, nápadité lemy na vreckách či rukávoch alebo hranaté kabelky, no bol by v tom čert, aby ste si niečo z toho nevybrali. Tento trend pôsobí dievčensky a sviežo.

farebné pančuchy Gatta, farebné
pančuchy Bepon, retro okuliare Louis Vuitton
farebné pančuchy Gatta, farebné pančuchy Bepon, retro okuliare Louis Vuitton
Zdroj: Archív firiem/Glanc.sk

Bez šatky to nepôjde

Môže za to Marc Jacobs, ktorý svojim modelkám na hlavy navliekol turbany z pestrofarebných šatiek, ale aj Dolce & Gabbana, ktorí stavili na šatkové čelenky. A tak sa z nenápadného doplnku stal skutočný „must have“ kúsok tohto leta. Neprajníci síce hovoria, že s ním ženy pripomínajú nepríjemnú susedku zo šiesteho, ale v sezóne jar/leto 2013 si z toho ťažkú hlavu nerobte. A mimochodom, správa, či šatkový súboj vyhral turban alebo čelenka, k nám zatiaľ nedorazila.

hodvábna šatka Hermés, hodvábna
šatka Aldo
hodvábna šatka Hermés, hodvábna šatka Aldo
Zdroj: Archív firiem/Glanc.sk

Foto: Archív firiem/Glanc.sk