Severovýchod Slovenska nie je preplnený reštauráciami ani ubytovacími kapacitami a ak aj sú, sú skôr skromnejšie. My sme však mali šťastie. V dedine Kapišová sme naďabili na slovensko-taliansky pár Olinu a Pina, ktorý sa po dvadsiatich rokoch v Anglicku aj s tromi deťmi presťahoval k Svidníku.

Účelne a s vkusom

Olina pracuje v obchodnom reťazci, Pino už je na dôchodku. Apartmán, ktorý ponúkajú turistom, by sa nestratil ani v najvychytenejších turistických oblastiach Európy.  Jedna štvorčlenná rodina tu má k dispozícii dve izby, kuchyňu, kúpeľňu aj vonkajšie sedenie. Oveľa podstatnejšie však je, že domáca pani je neuveriteľne zručná a všetko zariadila účelne a pritom s vkusom.

Na Slovensko prišli aj s deťmi.
Zdroj: JÁN DZÚR

Ako v Stredomorí

Ich penzión v Kapišovej leží v ekologicky čistom a turisticky stále neobjavenom kúte Slovenska. Kúsok odtiaľto je poľská hranica, všade na okolí sú vojenské pamiatky a drevené kostolíky, ktoré sú zapísané v UNESCO.

Olina a Pino ponúkajú turistom nielen strechu nad hlavou, ale aj chutné jedlo.
Zdroj: JÁN DZÚR

U Oliny a Pina sa môžete prejsť po širokej záhrade, kde domáci chovajú včely, alebo si u domáceho pána, ktorý v Anglicku vlastnil reštauráciu, objednať večeru. Nám vyváral talianske špeciality, takže sme sa cítili takmer ako v Stredomorí...