Aj preto, že snehu okolo nás je čoraz menej, necestujeme k moru, už len v lete. No keď už investujete do dovolenky pod horúcim slnkom, určite stojí za to pribaliť si do kufra aj múdre plavky. Tie najmodernejšie majú kameru, wifi, bluetooth a dokonca aj digitálneho asistenta.

Na začiatku bol kvetináč

Plavky novej generácie umožnia byť stále online.
Zdroj: Instagram Silvia Kucherenko

Plavky, z ktorých mali radosť nielen všetci, ktorí sa radi slnia, ale aj kožní lekári, začala vyrábať istá francúzska firma už v roku 2015. Stačilo pripnúť UV snímač s bezdrôtovým vysielačom a bikiny cez múdry telefón upozornili svoju nositeľku, že je čas namazať si novú vrstvu opaľovacieho krému. Mariu Spinaliovú vraj inšpirovali kvetináče. „Povedala som si, že keď sú také, ktoré oznámia, že rastlina má smäd, bolo by dobré vymyslieť niečo, čo by ľudí varovalo, že na nich prisilno praží slnko.“

Preto navrhla plavky, na ktoré sa pripol vodotesný receptor, ktorý meral silu ultrafialového žiarenia a informácie poslal na tablet či smartfón, kde majiteľka zadala typ pleti aj intenzitu opálenia. Aplikácia vyhodnotila, kedy treba znova naniesť krém alebo opustiť slnečný kúpeľ.