Už prešli dva roky od kontroverzného rozhovoru v magazíne Marie Claire, keď francúzsky spisovateľ Yann Moix urazil všetky päťdesiatničky. Na jeho slová, že nie je schopný mať sex so ženou po päťdesiatke, lebo je príliš stará a jej telo nie je príťažlivé, sa však nezabudlo. Chrapúnskym vyhlásením sa preslávil viac než svojimi knihami a stal sa symbolom hlupáka s predsudkami. Zrelé ženy sa mu smejú, že nevie, o čo prichádza. Ony si užívajú život plnými dúškami a na mužský nezáujem sa rozhodne nemôžu sťažovať.

Vzrušujúca zrelosť

Postavička Heleny Christensen (52), ktorá vykúka spomedzi čiernych prúžkov dráždivej bielizne, je najlepšou odpoveďou Moixovi, či päťdesiatročné telo môže byť vzrušujúce. Dánka s peruánskymi koreňmi a očami farby mora sa preslávila ako anjelik Victoria’s Secret. Niektoré zdroje ju uvádzajú ako bývalú modelku, ale nie je to pravda. Naopak, o pár dní odštartuje nová kampaň, pre ktorú sa vyzliekla do čiernej „hot“ bielizne inšpirovanej bondážou. Navyše je to pre značku, ktorá zďaleka neponúka len podprsenky, ale aj rôzne pomôcky rozkoše. Helena priznala, že je z tejto spolupráce vzrušená. Je zrejmé, že ona na sex rozhodne nerezignovala a pri pohľade nikto nepochybuje, že dodnes vstupuje do erotických snov nejedného muža.

Zaľúbená dračica

Na Jennifer Lopez (51) zase čakalo po päťdesiatke obdobie milostných zmien. Najprv to vyzeralo, že sa bude štvrtý raz vydávať. K okrúhlemu jubileu dostala od partnera Alexa Rodrigueza (45) zásnubný prsteň. Lenže do roka a do dňa sa svadba nekonala a tohto roku ho pustila k vode, keď prasklo, že flirtoval s inými. Hoci údajne išlo len o šteklivú písomnú konverzáciu, sexi dračica však nie je zvyknutá na sokyne a po chvíľkach váhania virtuálnemu neverníkovi spakovala kufre. Sama však nezostala. Po jej boku sa začala objavovať jej staronová láska Benn Affleck (48). Spočiatku síce zahmlievali, teraz však už vzťah oficiálne priznali, keď si vyrazili na večeru a nechali sa na verejnosti nafotiť v objatí. J. Lo na snímkach rozhodne nevyzerá ako životom unavená, tri razy rozvedená žena. K hercovi sa túlil ako zamilovaná študentka.

Tajnostkárska mama

Najviac prekvapila Naomi Campbell, ktorá v máji oslávila 51. narodeniny. Tesne predtým totiž na Instagrame odtajnila novinku, že je mamou. Zatiaľ z dievčatka ukázala len nôžku a viac o dcérke neprezradila. Na správu okamžite zareagovali jej najbližšie modelingové kolegyne z deväťdesiatych rokov. Cindy Crawford napísala, že bábätko je najlepší darček, aký kedy dostala, a Claudia Schiffer sa vraj nevie dočkať, kedy ho uvidí naživo.

Na to mimochodom, čakajú všetci, lebo Naomi zostáva tajomná. Kto je otec dieťaťa, to sa nevie, ani to, kto ho porodil. Špekuluje sa, že topmodelka využila náhradnú matku. Naznačil to aj zdroj z jej okolia, ktorý tvrdí, že Campbell túžila po dieťati desať rokov a nakoniec si to zariadila po svojom. Kráska to nekomentuje a na zvedavosti sveta sa zabáva. Jeden deň zverejní fotku spred šiestich týždňov, kde je celkom plochá, pred týždňom zablahoželala muzikantovi Lennymu Krawiztovi a pridala fotku, kde sa veľavýznamne drží za brucho, no kedy záber vznikol, neuviedla. Takže, ako vidno, päťdesiatničky sú aj hravé a ide im najmä hra na schovávačku.

Šťastná manželka

Kým Naomi sa nikdy nevydala, Cindy Crawford (55) pred pár dňami oslávila 23. výročie sobáša. Pri tejto príležitosti uverejnila romantickú fotku s manželom a pridala vyznanie, že Rande Gerber je pre ňu stále ten jediný a miluje ho. Cindy je stelesnením šťastnej zrelej ženy, ktorá si vychutnáva plody úspešného života. Má úžasné rodinné zázemie, s mužom to medzi nimi evidentne iskrí, je pyšná na svoje deti a čo sa práce týka, vyzobáva si hrozienka z koláča a berie len to, čo ju baví. Napríklad spoločné kampane s dcérou Kaiou, ktorá žiari na špici svetového modelingu rovnako ako jej mama.