V sobotu 10. septembra sa princ Charles stal oficiálne kráľom Karolom III. a princ William jeho následníkom.

William a Kate potom popoludní prvýkrát verejne vystúpili už ako princ a princezná z Walesu. Tieto tituly im udelil nový kráľ. Kate tak získala rovnaký titul ako jej zosnulá svokra, princezná Diana, s ktorou sa nikdy nestretla.

Fanúšikovia britskej rodiny ostali vo vytržení keď uvideli, ako sa bok po boku objavil William a Harry, aby si spolu s manželkami prezreli vo Windsore záplavu kvetov pred bránami panstva Berkshire. S bratmi kráčali aj ich manželky Kate a Meghan, ktorú mimochodom, Karol III. podľa britských médií nechcel mať na hrade Balmoral, keď kráľovná zomrela. Harry dostal nariadenie prísť v smutný deň bez nej.

Bratia sa počas prechádzky držali pri sebe a bolo vidieť, že sa snažia aj nejako komunikovať a prehodiť pár slov. Ako si však všimli britské médiá, Kate a Meghan neudržiavali ani očný kontakt. Nuž, stopa po škandále, ktorý vyvolala Meghan svojim interview v USA, kde ohovorila kráľovskú rodinu, je zrejme nezmazateľná.

Rozhádaní synovia kráľa Charlesa III. princ William a Harry a ich manželky Kate Middleton a Meghan Markle na hrade Windsor si prezrajú kvety pre zosnulú kráľovnú.
Zdroj: Chris Jackson

V každom prípade, sú to súrodenci, ktorých Karol III. miluje. Odkázal im to aj vo svojom oficiálnom prejave. Dal v ňom však aj najavo, že drží Harrymu a Meghan palce v ich budovaní rodinného života za oceánom.

Či sa stane zázrak a bratia sa budú vídať častejšie, ukáže čas. Je však sympatické, že po smrti kráľovnej vytvorili ilúziu pochopenia a súdržnosti.