Nezabudnuteľný Ivan Krajíček, moderátor, herec, spevák aj režisér si dal v roku 1996 operovať sivý zákal. Je to zákrok, ktorý sa dnes už robí na počkanie. Jeho stav sa však z neznámych príčin skomplikoval. Do práce sa vrátil, ale už s čiernymi okuliarmi. A odvtedy mal stále v krvi zvýšenú sedimentáciu, lekári nevedeli zistiť príčinu.

Začal chradnúť. Manželku prosil, aby si spravili Vianoce skôr, pretože určite nedožije. Rodina žila v dome so záhradkou v Bratislave.

FOTO MANŽELKY IVANA KRAJÍČKA NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

V januári 1997 prišla obálka z vyšetrenia s verdiktom od lekárov – rakovina neidentifikovateľného pôvodu. Nepomohli ani chemoterapie, ožarovanie... Metastázy mal po celom tele. V marci 1997 nakrúcal posledné Repete, posediačky - v relácii nejakú dobu pokračovala Zora Kolínska. Ku koncu už mal Ivan Krajíček metastázy aj v kostiach a následne 5. júna 1997, krátko po svojich narodeninách, žiaľ, zomrel.

Vdova po humoristovi, Mária Krajíčková pre Nový čas dávnejšie prezradila, že naozaj veľmi trpel: „Keď som ho chytila za nohu a preložila mu ju na posteľ, plakal od bolesti.“ 

Hrob Ivana Krajíčka v Slávičom údolí v Bratislave.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY