Minimálne dve vnúčatá Emílie Vášáryovej herectvo ochutnali, hoci profesionálne ich nezlákalo. Ján aj Dorotka pravidelne vystupovali v predstaveniach na hrade Červený Kameň, v jednom dokonca spolu s babkou. Vnuk si v tomto predstavení zahral rolu sudcu a právu dal prednosť aj v reálnom živote. Dnes sa venuje kariére právnika a má malého syna, na divadlo na hrade Červený kameň mu teda nezostáva čas. Diváci tam však môžu v lete vidieť jeho sestru.

 

Oslovila dve vnučky

Dorotka sa herectvu venovala aj popri štúdiu medicíny, ktorú nedávno s úspechom skončila. Aj popri štátniciach však stihla s divadelníkmi, ktorí pôsobia na Červenom kameni, naštudovať Alicu v krajine zázrakov. Detskí návštevníci ju mohli vidieť začiatkom júna,  no predstavenie v priekope hradu sa bude hrať ešte 21. a 22. augusta.

Je zaujímavé, že rovnaký titul zaujal aj ďalšiu vnučku známej herečky. Na Alici sa podieľala aj María Magálová a toto prredstavenie sa pre zmenu hrá v Bratislave ako muzikál.

Kostým kontra biely plášť

Bude to jedna z posledných príležitostí vidieť vnučku pani Milky v divadelnom kostýme. Potom už dá zrejme herectvu zbohom. Čerstvá absolventka medicíny si totiž už od septembra bude namiesto divadelných kostýmov obliekať biely plášť detskej lekárky a chce sa venovať detskej psychiatrii.

Táto vetva teda zrejme s divadlom skončila. Keďže nedávno sa však v rodine narodila malá Emília Vášáryová, je šanca, že herecký klan predsa len bude mať nasledovníčku. Pretože dvoch synov Milky, ani dve dcéry Magdy, javisko či kamera neoslovili.