Okolie bratislavského Slavína si tamojší rezidenti nevedia vynachváliť. Pred desiatkami rokov pritiahla vychytená lokalita aj herečku Evu Krížikovú (†85) s manželom Františkom Zvaríkom (†87). Prominentní manželia obývali poschodovú vilu v lukratívnej štvrti.

 

Staromestská lokalita nie je pre každého, čoho dôkazom sú nákladné rekonštrukcie mnohých víl na uliciach. Tá po Krížikovej však v posledných rokoch akosi vytŕčala z radu a bolo vidieť, že sa do nej zahryzol zub času, najlepšie roky mala dávno za sebou. No po tom, čo Šarm na to pred pár týždňami upozornil, začali sa diať veci.

Chcela opatrovateľku

Herečka sa navždy pominula v marci 2020. Smrť si ju našla v nemocnici v Malackách. Vo svojej vile už dlhšie nežila, aj keď to bolo miesto, ktoré jej mimoriadne prirástlo k srdcu. Veď tam zažívala krásne i smutné chvíle rovných päťdesiat rokov. Dokonca plánovala, že si na staré kolená nájde opatrovateľku, aby si spokojne s tradičnou cigaretkou v ruke mohla vychutnávať pohľady z terasy do záhrady. A relaxovať.

Na snímke je nehnuteľnosť ktorú vlastnila zosnulá herečka Eva Krížiková v Starom meste Bratislavy.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

V dome pre seniorov

Pravda však je, že slabnúca umelkyňa, ktorú trápili zdravotné ťažkosti, už viac nedokázala obývať rozsiahlu nehnuteľnosť, a keď jej síl ubudlo ešte viac, rozhodla sa jej dcéra Barbora Zvaríková nájsť nový domov.

Pôvodné plány boli, že si ju vezme k sebe do domu v Ivanke pri Dunaji, ktorý si kúpila po prisťahovaní zo zahraničia. Chcela byť slávnej mame, ktorú čoraz častejšie ošetrovali lekári, nablízku. Napokon celú ideu nahradil domov pre seniorov na Záhorí. Tým sa to neskončilo, pretože Barbora sa maminho domu plného spomienok vzdala.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.