Na začiatok mi dovoľte zablahoželať k narodeninám, ktoré oslavujete 1. novembra a dokonca v rovnaký deň so synom...

Áno, je to také magické, ešte aj teraz, keď o tom hovorím, mám zimomriavky, že sa to takto udialo. A musím povedať, že aj cítim so synom akési silnejšie prepojenie. Mám pocit, že mu trochu lepšie rozumiem. Nikdy som síce nebol na znamenia z horoskopu, ale zrejme na tom predsa len niečo bude.

Tridsiate piate narodeniny sa vnímajú ako okrúhle. Nesumarizovali ste,  čo ste doteraz dosiahli v kariére a súkromí?

Čím som starší, tým viac mám tendenciu vracať sa k tomu, čo som zažil. Nechcem byť sentimentálny, ale viac hodnotím, či ten predošlý rok bol alebo nebol úspešný. Mám pocit, že môj ostatný rok bol dosť ťažký aj kvôli tomu, že som pred kovidom mal úspechy a vrátiť sa do najvyšších obrátok bolo pre mňa naozaj náročné. Veľmi som sa tešil z toho, že všetko znova funguje, že môžem robiť to, po čom som túžil celý život, no zároveň som cítil, že pauza bola veľmi dlhá. Fyzicky aj psychicky som mal čo robiť, aby som zvládol vystúpenia. Vravel som si, že by som mal začať trénovať, pretože na koncertoch som bol zadýchaný. Ale už som späť vo forme. (Smiech.)

Ako vás ešte ovplyvnili kovidové roky?

U mňa sa diali rôzne zmeny. Najväčšou bolo, že som sa stal čerstvým otcom. Prvý syn mal rok a pol a narodil sa nám druhý. Všetko bolo veľmi intenzívne a nič sa nemohlo robiť. Napríklad som nesmel byť pri pôrode. Vtedy nebola ani diskusia o tom, či by som chcel byť, jednoducho sa to nedalo. Doteraz mi je to ľúto. Ani potešiť sa s rodinou, že je tu nový člen, sa nedalo. Bolo zvláštne ocitnúť sa na dlhý čas len medzi štyrmi stenami nášho bytu. Ľudia, ktorí majú viac ako jedno dieťa, vedia, že dve deti nerovná sa dve deti... Aby som to vysvetlil, jedno dieťa je jedno dieťa, ale dve sú akoby jedno plus desať ďalších detí. Aspoň zo začiatku, kým si na to človek zvykne. (Smiech.) Takže to bolo náročné a navyše nad našimi hlavami visel otáznik, čo bude ďalej. Lebo tešiť sa z nového prírastku je jedna vec, ale uživiť rodinu druhá. Takže som tie roky prežil v neistote, ale keďže som si myslel, že to bude trvať ešte dlhšie, zdá sa, že sa to nakoniec vyriešilo.