Čoskoro uplynie sedem rokov, čo sa Martina „Tina“ Kmeťová dozvedela z úst lekárov krutú diagnózu. Speváčku a moderátorku šokovali správou, že za jej silným kolapsom stojí skleróza multiplex.

Predchádzal tomu nástup vysokej teploty a chradnutie rúk, ktoré mladej žene extrémne tŕpli. Nemohla s nimi voľne pohybovať a v kritickom momente sa nevedela postarať nielen o seba, ale ani o svoje milované deti Leonarda a Lilianu. Nasledoval prevoz do nemocnice, kde strávila niekoľko dní na vyšetreniach.


Ortieľ bol pre ňu zdrvujúci aj preto, že Tina ako bývalá basketbalistka a atlétka pohyb miluje. Už aj trošku náročnejšia fyzická aktivita spôsobovala frustrovanej speváčke vážne problémy, ktoré sa začínali podpisovať aj pod jej psychickou pohodou. Navyše, v tom čase nikto nevedel, s čím sa talentovaná umelkyňa potichu borí.

Vzala to s humorom

Vychádzajúca moderátorská hviezda, ktorá prebrala pochodeň po Adele Vinczeovej v SuperStar či Hlase Česko Slovenska, okamžite zatiahla za ručnú brzdu.

Tina, zasypaná ponukami z televízií a od hudobných producentov, sa stiahla do súkromia a trvalo až dva roky, kým verejne vyšla s pravdou von. Stalo sa tak v roku 2018.