Zamlada veľmi obľúbená herečka, ktorá svojím prirodzeným prejavom zaujala už ako dvanásťročná. Hoci je o Yvette známe, že si prešla drogovým a alkoholickým peklom, jej zjav aj tak šokoval. Špinavá tvár, šaty a holá hlava – to bolo priveľa aj na ňu. Našťastie sa ukázalo, že tentoraz išlo (čiastočne) o štylizáciu.

Keď pracuje, nepije

Nad Yvettou už všetci vrátane slávneho brata zlomili palicu. Plánované pokusy o abstinenciu totiž nevyšli. Dokonca jej odobrali deti. Jedným z mála, kto stále veril v jej talent, je režisér Tomáš Magnusek. Najnovšie jej dal druhú šancu vo filme Stáří není pro sraby a v seriáloch Sedmá brána a Spoločne sami. Nesklamala ho. „Točilo sa s ňou výborne. Na pľac vždy prišla triezva a perfektne pripravená. Keď nemá prácu a nudí sa, pije, keď má prácu, je o. k. a výborná,“ povedal o nej.

A treba doplniť, že má aj zmysel pre humor. Na tlačovku sa zámerne štylizovala, aby vyzerala ešte horšie než v skutočnosti, a keďže hrá bezdomovkyňu, zašpinila si tvár. Isté však je, že život ju poriadne zdevastoval aj bez štylizácie. A je to škoda.