Moderátor Martin Nikodým má už dve dospelé deti. V apríli do sveta dospelých oficiálne vkročila po synovi Adamovi (21) aj jeho dcéra Emma Lea (18). Keď s ňou nedávno kráčal po červenom koberci na televíznu párty, bolo vidieť, že si rozumejú. Chvíľu spolu pobudli a potom sa každý pobral k svojej partii známych a kolegov. Osemnásťročné dievča pôsobí, že jej šoubiznis nerobí problém a cíti sa v ňom dobre. Ako to však znáša otec, ktorý vie, čo to všetko znamená?

Ako prežívate ako rodič fakt, že z dcéry je príťažlivá mladá žena, ktorá sa vie postaviť pred kameru, pred objektív fotografa a zahrala si aj v rezonujúcom videoklipe?

Mne sa páči, že sa jej darí. Je šikovná, cieľavedomá a zároveň vnímam, že nie je povrchná. Vidím, že premýšľa nad vecami a nerobí niečo len preto, aby sa niekomu zapáčila. To, ako smeruje a kam smeruje, sa mi páči, je to úplne v poriadku.

Kam podľa vás smeruje?

Ona skúša, kam sa môže dostať. Ale v prvom rade smeruje na vysokú školu, to je podstatné. Ešte nie je úplne uzavreté, čo bude študovať, ale Emma sa veľmi rada venuje aj fotografii. Nielen tým, že stojí pred objektívom ako modelka, ale aj sama chytí fotoaparát do ruky. Myslím, že robí celkom dobré fotografie, takže by išla študovať toto umenie aj na vysokú školu do Prahy. Čaká ju ešte maturita, takže má tento posledný rok na to, aby sa definitívne rozhodla, čo chce.

Ste skôr direktívny typ rodiča?

Ja som typ otca, ktorý nikdy nekričal na deti. Hovorili sme vždy pokojne. Preto stačilo, aby som len mierne zvýšil hlas, a moje deti okamžite vedeli, že otec asi niečo vážne chce. Dával som iba také základné mantinely. Keďže deti fungujú na základe príkladov, snažil som sa im byť príkladom aj vo veciach, o ktorých si myslím, že by kvôli nim mohli zbehnúť z cesty. Teším sa, že sme to zvládli veľmi dobre, z oboch vyrástli veľmi milí dospelí ľudia. Navyše majú medzi sebou pekný súrodenecký vzťah, za čo som nesmierne rád.

Martin vzal všetky svoje deti na dovolenku.
Zdroj: instagram Martin Nikodým

Vyvinulo sa to prirodzene alebo ste ich k tomu špeciálne viedli?

Za to môžu hlavne oni dvaja. V tomto smere som ich nijako nenavigoval. Adam je láskavý človek, plný porozumenia a Emmka takisto, takže oni si rozumejú, telefonujú si spolu, neustále komunikujú. Je úžasné pozorovať ich.

Dokážete sa s Emmou zhovárať na akékoľvek témy?

Určite sa zhovárame na rôzne témy, ale keďže Emmka je dievča, tak má v niektorých oblastiach bližšie k svojej mame. Dievčatá riešia medzi sebou isté veci. Zasa mám o to bližší vzťah s Adamom. Keď potrebuje vyriešiť niečo závažnejšie, vtedy ma požiada o radu.

Viete s ním viesť napríklad dialóg o ženách?

Túto oblasť som s ním veľmi neriešil. Samozrejme, že sme tému rozoberali, ale on si sám vybral partnerku, s ktorou je vyše dvoch rokov. Ja som mu do toho veľmi nehovoril, pretože je to jeho život a jeho svet.