Dnes už devätnásťročný vnuk nezabudnuteľného Mariána Labudu, Richard, si zahral s Libušou Šafránkovou vo filme Rukojemník (2014). „S Libušou som sa spoznal, keď som mal 12 rokov. Hneď ako sme sa prvý raz stretli, povedala mi, aby som jej tykal. Bola ku mne vždy veľmi milá, vždy mi poradila, keď som niečo nevedel. Pomáhala mi s textami, bola naozaj nápomocná. Ku všetkým sa vtedy chovala milo, bola perfektná,“ hovorí Richard, ktorý stvárnil vo filme Šafránkovej vnuka.

„Pamätám sa, ako sme točili jeden obraz, kde ma mala mlátiť. Potom sa mi ospravedlňovala: Prepáč, dúfam, že ťa to nebolí... Ale ona bola jemná, bolo to v pohode,“ spomína s úsmevom. Foto nájdete vo fotoaglérii>>>

A ako reagoval na odchod legendárnej Popolušky? „Keď niekto zomrie, a nemusí to byť len známy človek, vždy sú to smutné správy, takže zamrzelo ma to, bolo mi smutno. V tom momente som si išiel pozrieť fotky s ňou, ktoré mám odložené na pamiatku, a trochu si zaspomínať. Je mi to ľúto, ale je to život a ten ide ďalej...“ uzavrel budúci študent VŠMU.

Tušila herečka počas nakrúcania filmu, že je chorá? Čítajte na nasledujúcej strane.