V  seriáli Pán profesor dostávajú okrem rôznych vážnych tém veľký priestor srdcové záležitosti. Okrem hlavných protagonistov, pedagógov Tomáša Maštalíra a Gabiky Marcinkovej, zaláskovali scenáristi aj ďalšiu dvojicu zo zborovne – hercov Petru Polnišovú a Sama Trnku.

Na rozdiel od svojich kolegov posunú svoj vzťah na vyšší level a zosobášia sa. Starý mládenec Laco, ktorý býval dlho so svojou mamou, sa, skrátka, rozkýval. Na to, aby energickú seriálovú Barbaru požiadal o ruku, nepotreboval ani extra dlhý čas. Stalo sa tak po krátkom randení.

Ani v zlom sne

Seriálová Polnišovej svokra, ktorú si zahrala Maja Velšicová, sa teda musí definitívne zmieriť s tým, že o milovaného syna svojím spôsobom príde. V čase, keď sa v lete nakrúcal tento diel seriálu, by herečke ani v zlom sne nenapadlo, že v reálnom živote naozaj príde o svojho syna Borisa (†57). Zomrel náhle v septembri na infarkt v USA, kde roky žil.

Maja Velšicová si zahrala mamu Sama Trnku.
Zdroj: Marek MACO Neumahr

Nevyberala si

Ale poďme k veselšej téme. Každá žena sa vo svadobných šatách chce cítiť ako princezná. Petra Polnišová netají, že si toto nakrúcanie aj vďaka šatám špeciálne užila, hoci si model nevyberala.

„Čo sa týka výberu šiat, tak v tom mám naozaj posledné slovo. Všetko navrhla kostýmová výtvarníčka Hanka Převrátilová a ja som mala skúšku šiat, aby som sa do nich zmestila. Prispôsobili mi ich na telo,“ povedala nám s úsmevom.

„A nebudem klamať, prekvapivo som sa cítila ako princezná,“ dodala.

Šaty, ktoré sa museli narýchlo ušiť, keďže pôvodne objednané pre koronu nedorazili včas, mali azda jednu chybičku krásy: „Bolo mi v nich dosť teplo,“ priznala Petra, keďže tento diel sa nakrúcal v horúcom  lete.

Celé šaty si pozrite TU.

Ako to majú v súkromí? 


Herečka Petra Polnišová má za sebou dve manželstvá – s architektom Jaroslavom Takáčom a francúzskym publicistom Matthieuom Darrasom, s ktorým má dvoch synov. Teraz je šťastná s podnikateľom Jurajom Brockom, ktorý má tiež za sebou jedno manželstvo. Pred oltár sa neponáhľajú.

Herec, komik a milovník akváriových rybičiek Samo Trnka (41) je ženatý, má školopovinnú dcéru a malého syna, ktorého splodil počas prvej vlny pandémie. Vyjadril sa, že zahrať si s Petrou bol jeho sen.


5 faktov o seriálovom dni D

- Ako svadobné auto bol využitý nádherný veterán Škody.

Seriáloví mladomanželia prichádzajú na školský dvor.
Zdroj: Marek MACO Neumahr

- Svadobná veselica na školskom dvore sa končí dramatickou udalosťou. 

- Svadobné šaty boli objednané cez e-shop, lenže pre pandémiu nedorazili včas. A tak sa dva dni pred nakrúcaním museli šiť.

Petra Polnišová v šatách trpela - bol veľmi horúci deň.
Zdroj: Marek MACO Neumahr

- Pán profesor Samo Vozár nestihol obrad, na ktorý mal priniesť obrúčky. Mladomanželia improvizovali – navliekli si plastové prstienky. 

– Petra strávila v šatách veľkú časť dňa, čo bolo nekomfortné.