Už na prvý pohľad je zrejmé, že v rodine Hany Gregorovej vždy nosí nohavice ona. Ráznej Slovenke sa musel podriadiť nielen o tridsaťdva rokov mladší milenec Ondřej Koptík. Ten akosi samozrejme ťahá za kratší koniec vzhľadom na vek a financie. Poslúchal však aj manžel Radek Brzobohatý (†79). Mužný predstaviteľ správnych chlapov sa doma tiež nechal dirigovať a dokonca rád. Nikdy netajil, že svoju dominantnú manželku zbožňuje a počúva. Až tak, že kvôli nej ignoroval svadbu svojho syna, hoci inak bol vždy bezkonfliktný. Nečudo, že jeho správanie prevzal aj syn Ondra. Najprv sa podriaďoval mame a potom manželkám. Možno práve to je dôvod, prečo sa mu rozpadol už aj druhý vzťah!

V tieni

Nevera a rozchod ukážkového páru koncom roka poriadne rozhýbali verejné vody. Najmä keď sa ukázalo, že to bol muzikant, kto nasadil svojej krásnej manželke Taťáne parohy. Dovtedy na verejnosti vždy pôsobil ako rytier, ktorý jej doslova zametal chodníček. Ako veľmi ju miluje, dával znať na každom kroku. Krásne to bolo vidieť, keď spolu tancovali v Stardance. Takto reagoval, keď vypadol: „Užil som si to, ale teraz budem podporovať Taťánu. Takže všetci, ktorí ste mi posielali hlasy, posielajte ich, prosím, Taťáně, pretože je úžasná,“ loboval za svoju lásku a na vlastnej prehre mu nezáležalo. Na blond kráske bolo, naopak, zrejmé, ako veľmi chce vyhrať.

Keď vo finále napokon skončila druhá, muzikant bol zdrvený: „Pre mňa osobne je víťaz Taťána, myslím si, že je to objektívne… Taťána bola pre mňa oveľa viac precízna…. Možnože tá precíznosť je v tomto štáte na škodu,“ nie veľmi galantne spochybnil víťazstvo Anny Polívkovej.

Dve „kohútky“

Ondra bol jednoducho z manželky nekriticky paf a neprekážala mu byť v jej tieni. Veď bol od detstva zvyknutý, že žena diktuje. Lenže ani jeho mama nemienila uvoľniť pozície. Spočiatku síce s Taťánou vyzerali ako kamošky, modelka pomáhala herečka aj jej dcére Role so stylingom a pod jej vplyvom obe schudli. Po prvý raz to však zaškrípalo, keď jej Gregorová doslova ukradla svadbu.

Práve tam totiž zverejnila vzťah s Koptíkom a písalo sa o tom oveľa viac než o krásnej neveste. To naštve! Najmä keď držiteľka titulu Miss World nebola zvyknutá byť druhá. Je zrejmé, že medzi dvoma muzikantovými osudovými ženami to iskrilo. Toto neboli dve sliepky, ale dva bojové kohúty na jednom smetisku, ktoré zápasili o pozornosť.

Dlho ťahala za dlhší koniec Táňa. Keď jej svokra priťahovala mediálnu pozornosť vzťahom a škandálmi s kontroverzným Koptíkom, syn sa od matky dištancoval určite aj pod vplyvom manželky. Nemala záujem, aby Ondra a mama vytiahli biele vreckovky zmierenia, ani keď sa súžitie s milencom upokojilo. Naďalej sa k herečke nehlásili, nechodili na premiéry.

Zdá sa však, že napokon Ondřeja prestalo baviť byť na špagátiku a odpútal sa aj od dominantnej manželky. Pre jeho mamu to musí byť satisfakcia, nečudo, že sa teraz ona nesnaží zachrániť synovo druhé manželstvo.

Sokyne

Žena ako ona sa ťažko zmieruje so sokyňami. Bolo to vidno aj na tom, ako zo života Radoslava Brzobohatého vyšachovala jeho prvú manželku Jiřinu Bohdalovú. Nielenže jej ho prebrala, ale celkom ju vykázala z jeho života. Zamilovanému hercovi totálne pomotala svojou živočíšnosťou hlavu. Nie je tajomstvo, že národom milovaná Bohdalka mala zlomené srdce. S Radkom sa zmierili až na staré kolená, krátko pred jeho smrťou. Sladká pomsta je, že pani Jiřina má dnes s Ondrom oveľa lepší vzťah než jeho mama.

Matersko-synovský konflikt spôsobil nielen Koptík. Určite zavážilo, že temperamentnej Slovenke nikdy neboli po chuti Ondřejove lásky. Keď sa v roku 2008 ženil s televíznou produkčnou Johanou Indrákovou, odmietla mu nepožehnať. Hoci Johanku miloval, rodičia pred mladou láskou nekapitulovali a herečka rozhodla za oboch rodičov, že na svadbu neprídu. „S Radkom sme si mysleli, že Ondra má na viac. Azda pôjdeme na jeho ďalšiu svadbu…“ vyjadrila sa vtedy dosť necitlivo v českej tlači.

Triumfuje

Hoci sa nemýlila a manželstvo sa rozpadlo, na takéto vyjadrenie jej syn iste nezabudol. Najmä keď ani ďalšia svadba nebola mame celkom po chuti. To, že sa plavovlasá nevesta pýši korunkou najkrajšej ženy sveta roku 2006, ju neohromilo. „Nechcem to zhadzovať, ale pre mňa Miss World neznamená, že je to značka niečoho kvalitného,“ povedala v rozhovore pre český denník Aha! na začiatku ich vzťahu.

Rétoriku nezmenila ani neskôr. Hoci poprela, že je nenávistná svokra, milého slova na nevestu nemala: „Ja sa do ničoho nemiešam. Keby sme diskutovali, tak, samozrejme, poviem svoj názor. Čo si myslím, hovorím na rovinu. Ale to neznamená, že mojím názorom sa deti budú riadiť. Skúsenosť je totiž neprenosná,“ uviedla v Aha!, čím naznačila, že všetko opäť nie je podľa jej predstáv. Dlho však musela Taťáne ustupovať. Až do chvíle, keď Ondrovi spadli z očí klapky zamilovanosti a náročnú manželku opustil. Sám nezostal a hneď sa vrhol do nového vzťahu s tanečnicou Zuzanou Pilnou (30). Uvidíme, akú zohrá v jeho živote rolu táto žena.