Konečne sa dočkali. Milióny fanúšikov seriálu o pár dní začnú sledovať ďalšie diely The Crown. Trailer naznačil, že to bude husté! Piata séria totiž mapuje novodobé dejiny, ktoré si väčšina divákov pamätá. Navyše sa týka extrémne ťažkého obdobia monarchie, keď vrcholila dráma života princeznej Diany (†36). Mnohí ľudia otrasení jej smrťou dávali tragédiu za vinu hlavne kráľovnej Alžbete (†9).
.

Peniaze nad pátos

Aj preto sa predpokladalo, že Netflix pokračovanie odloží. Vzhľadom na smútok za panovníčkou, ktorá odišla 8. septembra. Napokon sa však plánovaný termín dodržal a séria odštartuje podľa plánu 9. novembra, teda takmer na výročie smrti. Streamovacia služba sa tak rozhodla po septembrovom stretnutí fanúšikov. Tiež je už isté, že päťka bude predposlednou sériou. A bude to háklivé. Nové diely sa totiž sústredia hlavne na koniec vzťahu Charlesa a Diany a jej život po rozvode.

Výmena na tróne

Tak ako v reálnom živote došlo na výmenu panovníka, keď sa po mŕtvej mame ujal žezla kráľ Karol, zhodou okolností nová kráľovná začína panovať aj v seriáli. Keďže dospel k Alžbetinmu seniorskému veku, po mladej Claire Foy a zrelej Olivii Colman ju bude hrať Imelda Staunton. Herečka s oscarovou nomináciou sa zapísala do pamäti más hlavne ako najprotivnejšia učiteľka Harryho Pottera Dolores Umbridge. Priznáva, že vždy patrila medzi diváčky Koruny a je pre ňu cťou, že seriál ako kráľovná zavŕši.

Aj princezná Diana však zostarne. Po dievčenskej Emme Corrin sa v novinke predstaví Elizabeth Debicki, ktorej budú robiť spoločnosť nielen noví muži, ale hlavne synovia William a Harry.