V živote sa naozaj všetko môže zvrtnúť v jedinej chvíli. Alec Baldwin bol až do štvrtka na vrchole. V marci privítal na svete svoje siedme dieťa. O početnej rodine vždy hovoril s veľkou láskou a na Instagram bez problémov vešal fotky zo súkromia. Bola jasné, že je maximálne šťastný. Netušil však aká tragédia na neho čaká a že 21. október všetko zmení…

Smrtiaca rekvizita

Minulé dni trávil herec v Novom Mexiku. Alec v roku 2004 nominovaný na Oscara tu nakrúcal svoj ďalší film Rust. Okrem toho, že hral hlavnú rolu, bol aj producentom. Mal by teda mať všetko pod palcom. Lenže, nemal. Zatiaľ sa nevysvetlilo, ako je to možné že zbraň, ktorú na pľace používal ako rekvizitu, naozaj vystrelila ostrým nábojom. A nie len tak do vzduchu. Jedného človeka zabila, druhý je v kritickom stave.

Mŕtva je 42 ročná kameramanka Halyna Hutchins, ktorá podľahla zraneniam napriek tomu, že ju vrtuľník okamžite prepravil do nemocnice. Vážne zranenie utŕžil aj režisér filmu Joel Souz, ktorý zvádzal boj o život na jednotke intenzívnej starostlivosti v Santa Fe.

Agentúra AP napísala s odkazom na noviny Santa Fe New Mexican, že novinári videli 63-ročného Baldwina pred úradom šerifa rozrušeného a v slzách. Udalosť nijako nekomentoval a zatiaľ nebolo vznesené ani obvinenie.