Bežní diváci si na túto premiéru budú musieť ešte počkať do 9. februára, no už teraz Invalida predchádza skvelá povesť. Tí, ktorí prišli na premiéru boli nadšení. Tak sa nechajme prekvapiť. FOTO Z PREMIÉRY NÁJDETE TU.

Diváci ďakovali

Včerajšia slávnostná premiéra komédie Invalid prilákala, samozrejme, tvorcov a hercov. Premiéru si tak prišli pozrieť hlavné hviezdy Gregor Hološka a Zdeněk Godla, ale aj Daniel Fischer, Ivo Gogál, Sáva Popovič, Patrik Rytmus Vrbovský a množstvo známych tvárí slovenského spoločenského a showbiz sveta.

“Pre mňa ako autora komédie bolo najväčšou poctou, že polovica vtipov sa stratila v smiechu divákov, pretože sa smiali ešte na predchádzajúcom vtipe,” priznal sa Tomáš Dušička, scenárista. “Každý jeden človek, s ktorým som si po premiére podával ruku, mi ďakoval za zážitok. Je to pre mňa nádej, že ľudia sa chcú baviť a smiať. Že takéto filmy budú vznikať, pretože diváci si ich užívali.”

Invalid je to film o kolosálnej pomste a nepravdepodobnom akčnom hrdinovi, ktorý sa snaží získať späť lásku svojej rodiny. Námet naň čerpal scenárista Tomáš Dušička v reálnom živote: „V hlave mi rezonovali dva skutočné príbehy, ktoré som si vypočul o mafiánskych praktikách z 90. rokov. Ten prvý bol o mužovi, ktorý si chcel kúpiť drahé rádio na inzerát. Domov sa už nikdy nevrátil. Nakoniec sa ukázalo, že padol do rúk nesprávnym ľuďom a tí ho zavraždili. Druhý príbeh bol o mužovi, ktorý spadol do kanála, z ktorého niekto ukradol poklop. Strávil tam dva dni, kým ho niekto našiel, a po tomto zranení mu zostali trvalé následky,“ vraví autor, ktorý obe drámy skĺbil do jedného prekvapivého príbehu o údržbárovi v múzeu Lacovi Hunderovi, ktorého hrá Gregor Hološka.