Čo poteší človeka, ktorý môže mať všetko, na čo si zmyslí? Bohužiaľ, občas je to aj dravá šelma.

Tento zápas prehráš!

Obeť z Kysúc chovala viacero šeliem. ich ďalší osud je otázny.
Zdroj: Archív NMH

Dôkazom je aj tragédia, ktorá nedávno otriasla Slovenskom. Keď na Kysuciach zabil svojho majiteľa, ktorý ho šiel nakŕmiť. Lev, v ktorého pazúroch skončil, bol dokonca jeho obľúbenec. Nezodpovedná láska majiteľa ho tiež stála život...

Nebolo to prvé ani posledné zviera, ktoré zaplatilo životom za to, že málo skúsený človek si zaobstará živú trofej ako pochybnú prestíž. Dosť je takých aj medzi celebritami.

Karlos si asi myslí, že je nesmrteľný.
Zdroj: Instagram Karlos Vémola

Svojimi nebezpečnými maznákmi sa rád vystatuje aj zápasník MMA Karlos Vémola, ktorý vlastní všeličo od žraloka po leva. Najmä s levicou Elzou rád pózuje, dokonca aj vtedy, keď hltá surové mäso. „V každom vzťahu je dôležitá dôvera, rovnako ako to mám ja s Elzou...“ napísal k jednej z fotiek.

Lenže, dá sa šelme, navyše pri kŕmení, naozaj dôverovať? Ten, kto má doma len mačku, vie, ako dokáže v okamihu zmeniť náladu. A ako to bolí, keď sekne labou, hoci aj v rámci hry. Keď raz bude Elza mrzutá a sekne po Karlosovi, je viac než pravdepodobné, že tento zápas Terminátor nevyhrá. A zvieraťu môže cez nos preletieť hocičo, nedá sa vždy odhadnúť, čo ho podráždi.

Dan Nekonečný tigre podráždil silným parfumom.
Zdroj: Archív NMH

Na vlastnej koži to zistil aj dnes už nebohý muzikant Dan Nekonečný, veľký milovník exotiky, šelmy nevynímajúc. Pri jednej návšteve Slovenska sa vybral pozrieť chovnú stanicu pre tigre neďaleko Bratislavy. Návštevníci, najmä tí prominentní, sem radi chodili hladkať tigre a fotiť sa. Lenže Nekonečný sa musel pratať z výbehu. Zvieratám nevoňal jeho výrazný parfum a začali byť agresívne.