"Dnes sme sa rozlúčili s mojím milovaným tatinom. Bol to úžasný človek. Budem rád ak mu venujete tichu spomienku a zapálite sviečku na jeho pamiatku.
Ďakujem!", napísal v sobotu  28.novembra na instagrame herec.

V žilách Jána Kramára kolovala umelecká krv. Narodil sa v Rybanoch pri Bánovciach nad Bebravou, kde ochotníčil v dedinskom divadle. Od roku 1954 bol členom Novej scény.  Svoje herecké umenie predviedol vo filme Červené víno, Kapitán Dabač si Povstalecká história. Maroš Kramár je jeho synom z prvého manželstva. Rozviedol sa, keď mal Maroš šestnásť rokov. Druhý raz sa Ján Kramár oženil s rozhlasovou hlásateľkou, a z tohto vzťahu na narodila dcéra Jana. 

Ján Kramár bol aj v deväťdesiatke vitálny muž, ktorý napriek zdravotným problémom nestrácal záujem o svet a sledoval čo sa deje v kultúre.  Bol veľkým profesionálom. „Keď bolo najhoršie, keď bolo treba zaskočiť v akejkoľvek úlohe malej či veľkej, Kramár bol na to ideálny. Cestou na záskok autobusom, na dlhšej trase, sa naučil hlavnú úlohu. Otec má úžasnú pamäť aj nervy. Kedykoľvek môže začať a hodinu vám bude recitovať,“ povedal Maroš Kramár pre PLUS 7 Dní pred dvoma rokmi.

Ján Kramár bol optimistický muž, ktorý hovorieval: "Staroba je len pre odvážnych." Odvahy mal teda dosť, dožil sa naozajúctyhodného veku.

Úprimnú sústrasť rodine.