V spravodajstve sme zvyknutí na overený formát, keď moderátorská dvojica sedí za pultíkom a sprostredkúva divákom informácie z čítačky. Už o tom kolujú aj vtipy, ktoré nie sú ďaleko od pravdy.

Napríklad Viktor Vincze zverejnil záber, ako v saku s kravatou hrdo sedí na stoličke, ale od pol pása dole má kraťasy a šľapky. V košiari slovenských televízií je jedinou tá z Mlynskej doliny, kde svoje hviezdy nechávajú stáť pred kamerami po jednom a postojačky.

Markizácke hviezdy zvádzajú kolienkový súboj.
Zdroj: TV Markíza

Chybičky krásy

V šľapajach RTVS aspoň sčasti kráča líder trhu Markíza so svojimi top tvárami. Stále platí, že hlavné spravodajstvo odznie najmä spoza „kecpultu“, ale niekedy, keď idú trebárs do živého vysielania s niektorým s redaktorov, sa jeden z moderátorskej dvojice postaví pred obraz.

Prvé Televízne noviny sú postavené len na tomto modele a spomínaný Vincze, alebo na striedačku jeho kolegyňa Danica Nejedlá stoja v štúdiu ako soľné stĺpy. Pri ženskej osádke markizáckych moderátoriek však dochádza k javu, ktorý si všimli mnohí priaznivci tejto televízie. Zlatica Švajdová Puškárová, Mária Chreneková Pietrová, Lenka Vavrinčíková aj Danica Nejedlá nosia prevažne kostýmy a sukne nad kolená.

Markizácke hviezdy zvádzajú kolienkový súboj.
Zdroj: TV Markíza

Túto časť tela, lekársky považovaný za najkomplikovanejší kĺb človeka, tak majú obnaženú. Hviezdy teda každý deň na diaľku zvádzajú prominentný súboj kolien, aj keď niektorým kritikom sa zdá, že viac by im pasovali dlhšie outfity.

A veruže nedá sa poprieť, že dopadajúce svetlo im občas rysuje chybičky krásy. Nejde pritom v žiadnom prípade o vek, keďže nielen Danica a Zlatica, ale aj belorítky Mária či Lenka môžu mimo kamier vytasiť skutočne pekné nožné ohyby.

Markizácke hviezdy zvádzajú kolienkový súboj.
Zdroj: TV Markíza

Kostýmy z Prahy

“Výber šiat a kostýmov do vysielania Televíznych novín nechávam na odborníkov. Či už na naše kostymérky, alebo na tím  špecialistov z Prahy, ktorí majú na starosti náš celkový vizuál. Ja osobne mám rada skôr minimalizmus (čo sa týka strihu). Čím jednoduchšie, tý lepšie. Priznám sa, že nad kolenami som sa nikdy nezamýšľala,” zasmiala sa Lenka Vavrinčíková.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.