Fero Mikloško (47) predstavil v Dvorane Ministerstva kultúry veľkolepú módnu šou, ktorú si nenechalo ujsť až okolo 300 hostí. Najnovšia kolekcia priniesla flitre, perie, kožušiny, ale aj moderné siluety, ktoré boli vyvážené dramatickými „lookmi“. Nechýbali dojemné momenty a silné emócie vyvolávajúce zimomriavky. Publikum nadšene tlieskalo a Mikloško si touto kolekciou splnil dávny sen.

„Snažil som sa, aby v nadčasových modeloch bolo možno vnímať moje skutočné pocity a emócie, ktoré život za posledné dva roky priniesol. Chcel som, aby zákazníčky a ľudia, ktorí sledujú moju tvorbu, zažili výnimočnú prehliadku, a to tak, ako ešte nikdy predtým. Ako komplexný zážitok a zmysluplný celok. Zároveň som si dával záležať na kombinovateľnosti kúskov, aby ich dámy mohli využiť na denné i večerné nosenie pre rôzne príležitosti. Jedna vec je umelecký pohľad na kolekciu, druhý je ten praktický, snažil som sa ich prepojiť. Myslím si, že v tejto kolekcii si naozaj príde každý na svoje a nájde presne to, čo som tam skryl,“ priblížil dizajnér svoju kolekciu DRAMA.

Prehliadka novej kolekcie módneho návrhára Fera Mikloška pod názvom Dama v priestoroch dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky na námestí SNP v Bratislave.
Zdroj: MATEJ KALINA

Sugesciu drámy umocnili honosné historické priestory a klasické skvosty vážnej hudby. Mikloško si vybral skutočných velikánov, ktorých hudba aj dnes dokáže vyvolať husiu kožu. Beethoven, Verdi či Wagner dodali povestnú bodku k vizuálnemu zážitku.

Čo povedali známe ženy? >>>