Pre českú herečku Veroniku Jeníkovú bola rola Pavlínky Ovšenej vo filme Pásla kone na betóne jednou z jej prvých filmových a vyzerala tam celkom inakšie, ako v neskorších rokoch. Už od začiatku jej hereckej kariéry mala možnosť zahrať si zaujímavých filmových kúskoch, a najmä s kvalitnými hercami.

Jej celkom prvou filmovou rolou, ktorou sa dostala do povedomia, bola úloha Manky vo filme režiséra Karla Kachyňu Pozor, vizita! s Rudolfom Hrušínským a s Josefom Somrom. "Bol to pre mňa úplný zázrak, pretože som mala šestnásť a pol roka a ocitla som sa medzi týmito hviezdami s pánom režisérom Kachyňom. Oni ma učili tú profesiu, pohybovať sa pred kamerou. Mala som z toho dojem, že som sa ocitla vo sne," spomína s vďakou Veronika.

Neskôr si Veronika Jeníková zahrala v ďalších známych filmoch a seriáloch, napríklad vo filme Rozpuštěný a vypuštěný, Bony a klid, a v seriáloch Hříchy pro diváky detektivek, Zdivočelá země a Ordinácia v ružovej záhrade.

FOTO Veronika sa za roky zmenila. Spoznali by ste ju ešte?

Zdravotnícka problematika v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade jej natoľko prirástla k srdcu, že sa po päťdesiatke rozhodla študovať na vysokej škole ošetrovateľstvo. Motivovalo ju k tomu aj to, že v súkromí sa stará o svojich rodičov, ktorí už majú po osemdesiatke a potrebujú opateru. Žiaľ, pandémia korony jej štúdium skomplikovala, a tak sa predsa len vrátila k hereckej profesii. Pozrite FOTO v GALÉRII, ako sa Veronika zmenila od čias účinkovania vo filme Pásla kone na betóne. Spoznali by ste ju ešte?