Advent sa síce len začal, ale dcéra Martina Nikodýma už dokonale precítila Vianoce. Hoci sa to udialo pred kamerou, fakt je, že atmosféra na pľaci ju úplne dostala. „Doma trávim Vianoce s rodinou, sedíme za stolom a večeriame, to je tradícia asi ako v každej domácnosti. Počas nakrúcania sme však sedeli za stolom všetci kamaráti a bolo to tiež veľmi pekné. Premkla ma vianočná nálada a skvelý pocit, hoci sme natáčali ešte pred Halloweenom,“ povedala nám o výrobe špeciálneho vianočného dielu seriálu Pán profesor, ktorý Markíza podarovala fanúšikom na záver série.

Nakrúcanie špeciálu Pán profesor si Emma užila.
Zdroj: archív Emma Nikodýmová, pán profesor

Radšej zážitky

Emma patrí k ľuďom, ktorí často riešia veci na poslednú chvíľu, ale tento rok to skúsi s vianočnými darčekmi urobiť inak. „Už ich začínam vymýšľať. Vždy sa snažím, aby to boli skôr zážitkové veci ako niečo hmotné,“ hovorí. Zážitky vám skrátka nikto nevezme. Jeden absolvovala aj nedávno, keď vyrazila s mamou do Švajčiarska. „Boli sme pozrieť krásy tamojšej prírody, dediny aj mestá, bolo to fajn,“ vraví.

Jedinou škvrnkou na výlete bola slabá jesenná viróza podobná chrípke, ktorú si priniesla zrejme z cesty. Keďže je otužilec a športovec, zvládla ju ľavou zadnou.

Vianočný ponor

S otužovaním v prírode začala asi pred dvoma rokmi. Už sa bola okúpať aj na Vianoce v petržalskom jazere Draždiak či na Zlatých pieskoch. „Je to naozaj relaxačné. Začiatky ani neboli ťažké. Povedala som si, že keď to zvládne tak veľa ľudí, prekonám sa aj ja. Jednoducho som vošla do vody, dbala na správne dýchanie a telo si nejako zvyklo,“ hovorí.

Sedem kilometrov

Medzi športy, ktoré jej robia dobre, patrí beh. Napriek tomu, že ju párkrát zradili podvrtnuté členky. „Dávam si viac pozor, nebehám, keď prší či je sneh, ale beh mám rada. Je to čas, ktorý venujete sebe, a robí dobre nielen telu, ale aj psychike. Fyzická aktivita pomáha mentálnemu zdraviu. Nebehám síce úplne pravidelne, závisí to od počasia, nálady a času, ale ak to spriemerujem, tak je to asi dvakrát do týždňa po sedem kilometrov,“ hovorí Emma.

Foto nájdete vo fotogalérii.

Občas si obuje tenisky aj s otcom Martinom Nikodýmom. „Najlepšie sa nám beží v prírode, napríklad pri Devíne. Je tam pekne, všade stromy, rieka a žiaden ruch.“

Rada fotí ľudí

Budúca maturantka relaxuje aj vtedy, keď berie do rúk fotoaparát. Je to činnosť, ktorá prináša do duše pokoj. „Obaja rodičia fotili a ja som po nich zdedila techniku. Začalo ma to baviť asi pred troma rokmi. Najradšej fotím ľudí v nejakých priestoroch či prírode...“ hovorí Emma, ktorá je zvyknutá stáť aj pred fotoobjektívom. Modelingovú agentúru, ktorá ju zastupuje, rovnako ako niektorých kolegov zo seriálu o stredoškolákoch, zatiaľ nemieni opustiť. Čo bude, ak by sa presunula na štúdiá do Prahy, ukáže čas.