Dlhoročná televízna hviezda skončila na nemocničnej posteli po tom, čo sa niekoľko týždňov necítila dobre. Ženu, o ktorej je všeobecne známe, že si len tak nevyloží nohy na stôl, ale nezložilo množstvo práce a stres. Tie na vrub svojich ťažkostí sprvoti pripisovala aj ona sama. Diagnóza, ktorá ju nevedomky ničila, znela šialene – Non-Hogkinov lymfóm.

„Keď som si volala záchranku, vôbec som netušila, že by mohlo ísť o rakovinu,“ priznala mama troch synov - Nathana (7), Gabriela (8) a Daniela (12). Statočná blondínka na sociálnej sieti rozvila ďalšie detaily. „Ten môj sviniar sa volá B-NHL v. s. typu DLBCL - Primárny mediastinálny lymfóm,“ napísala Aneta a pripojila aj fotografiu svojho hrdla. Práve ňou sa to celé začalo. Vlastne, chvalabohu...

Keď túto fotku uvidel Anetin otec, okamžite jej volal, aby si volala záchranku, pretože jej ide o život. A mal pravdu.
Zdroj: instagram A.P.

Otec záchranca

„Navretá cieva na krku, niekoľkotýždňové strašné svrbenie celého tela, tlak na hrudi a v hlave, pocit škrtenia a únava. To všetko som pripisovala len extrémnemu stresu, ktorý nám priniesli tieto čudné koronačasy. Nemala som horúčky, ani žiadne hrčky, či zväčšené uzliny, lymfóm si rýchlo a zákerne narástol za hrudnou kosťou,“ uviedla jojkárka s tým, že nebyť záberu zdurenej hornej dutej žily, ktovie, ako by to dopadlo.

 

Fotku totiž vystrašená moderátorka okamžite poslala svojmu otcovi mysliac si, že jej na ňu tlačí krvná zrazenina a hrozí jej trombóza. „Keď ju v noci zbadal môj otec, zavolal mi z Košíc, aby som si okamžite zavolala záchranku, lebo mi ide o život. Ďakujem ti, ocko,“ napísala ťažko skúšaná hviezda, ktorú odviezli do nemocnice. Lekári ju presvedčili, aby spolu s ostatnými pacientmi počkala na výsledky CT. Nuž a tie boli hrozivé...

Aneta už zostala v rukách doktorov. Okamžite jej operovali nádor, aby ho poslali na histológiu a zdrvená kráska následne svetu oznámila, že na Klinike onkohematológie Národného onkologického ústavu začala prvou chemoterapiou svoj dlhý a náročný boj s rakovinou. Tú už má Parišková za sebou a jej kroky nesmerovali domov, ale pred bratislavskú nemocnicu v Ružinove.

Tam zatlieskala lekárom z vďaky, že jej v krízovú noc pomohli. Odtiaľ putovala do domáceho liečenia, kde sa zotaví v kruhu svojich milovaných synov a manžela Miroslava. Druhé kolo chemoterapie zrejme začne o tri týždne a jojkárka ich môže s odstupmi absolvovať štyri, šesť, ba i viac.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.