Jedenásť rokov vyrastala ako jedináčik a túžila po súrodencovi. Túžba sa splnila a narodila sa jej sestra Alexandra. Dievčatá však netušili, že niekde v inom slovenskom meste a s inou mamou žije ich ďalšia sestra. Herečka žila roky v presvedčení, že jej slávny otec, hudobný producent a manažér Jozef Šebo (64), má iba dve deti. Pred pár dňami však sestry Šebové zažili šok, keď sa o slovo prihlásila nemanželská Andrea (41). 

Prípady znenazdajky sa objavených súrodencov sa netýkajú iba Šebovcov. Psychiatrička Danica Cajsová radí, ako sa s tou situáciou najlepšie vysporiadať a upozorňuje, čo určite nerobiť. 

Vychytávka Simony Krainovej na štíhle telo a krásnu pleť stojí iba niekoľko eur

Pozor na vyhlásenia

Odborníčka varuje najmä pred emotívnymi vyjadreniami. „Asi to potrebuje čas. Je dobré, ak si na vstrebanie takýchto šokujúcich informácií zoberú ľudia trochu času a nerobia unáhlené a radikálne rozhodnutia alebo vyhlásenia typu: Už ťa nikdy nechcem vidieť. Pretože potom sa veľmi ťažko cúva. Po nejakom období emócie ochladnú, a keď sa človek s touto informáciou racionálne vyrovná, zistí, že situáciu mohol riešiť inak. Samozrejme, neplatí to iba pre tento prípad, je to všeobecne veľmi náročná situácia,“ myslí si Danica Caisová.

Hviezdy naozaj žiarili. Prehliadka oscarových rób je pastva pre oči

Zrada

Podľa odborníčky v takýchto prípadoch zažívajú šok zákonité partnerky. Najmä vtedy, ak sa nemanželské dieťa pritrafí počas manželstva. Toto nie je prípad Šebovcov, pretože herečkina mama o všetkom vedela. Zuzana však môže mať pocit, že okrem otca ich sklamala aj mama.

Zuzana Šebová s priateľom aj pracuje: Nehrozí im ponorková choroba?

„Dcéra, ktorá má s otcom veľmi dobrý vzťah, môže mať teraz pocit, že ju zradil, mal jej to povedať a ona by sa rozhodla, či by sestru chcela spoznať alebo nie. Možno je aj urazená, že to rodičia, teda aj mama, pred ňou a sestrou tajili,“ hovorí psychiatrička.

Vyrieši to stretnutie?

Aj keď nejde o príjemnú životnú skúsenosť, psychiatrička Danica Caisová si myslí, že objaviť nevlastného súrodenca nie je životná tragédia.

„Smrteľná choroba niekoho blízkeho je z môjho pohľadu ten najzávažnejší faktor, s ktorým sa človek vyrovnáva. Toto je riešiteľné,“ uzatvára odborníčka s tým, že ani osobné stretnutie sestier by nemuselo byť na škodu. „Ukáže sa, či sa na seba podobajú alebo nie, môže to zmeniť pohľad na vec, zistia, či z nich môžu byť kamošky, ale neodporúčam žiadne striktné vyjadrenia…“ uzatvára Danica Caisová.

Herečka Zuzana Šebová: Vyrástla som v Pentagone

Ešte aj brat

Zdá sa však, že Jozef Šebo neostal len pri jednej nepriznanej dcére Andrei. Najnovšie sa objavil aj syn Michal (41) z prvého manželstva, len o dva týždne mladší ako jeho nevlastná sestra Andrea. Vraj nie je vylúčené, že tajomstvo Jozefa Šeba nie je ešte odhalené úplne...