Fanúšikovia nenáročných podvečerných seriálov ju poznajú veľmi dobre. Reč je o herečke Zuzane Dančiakovej, ktorá sa rozhodla kráčať v šľapajach svojho otca.

Lenže dcéra nezabudnuteľného Stana Dančiaka (†75), ktorý zomrel pred tromi rokmi, kariéru obletovanej hviezdy nedosiahla. Z dôvodu, ktorý jej slúži ku cti. Keď sa jej totiž na filmovom pľaci začalo dariť, jej otec začal mať vážne zdravotné problémy.

Dančiaková sa rozhodla, že pomôže mame Darine, takisto s podlomeným zdravím, opatriť ho. Hviezdny prach tak ochotne vymenila za hodiny strávené pri posteli chradnúceho umelca, a keď sa pominul, tak aj pri svojej mamine. Varila, upratovala, starala sa…

Čas na kariéru jednoducho nebol, no keďže musela z niečoho žiť, už dávnejšie začala pracovať v dabingových štúdiách.

Začala som robiť úpravy seriálov, pretože mojím poslaním bolo žiť a tvoriť pre divákov, ktorí večer unavení sadnú k TV a chcú relaxovať. Urobila som nespočetné množstvo seriálov,“ opísala Zuzana vlani svoju prácu na sociálnej sieti.

Dabing nebol natoľko časovo náročný a Dančiaková si do štúdia mohla sem-tam odskočiť. Nemusela teda stáť pred dilemou, či byť s rodičmi, alebo stráviť dlhé dni pred kamerou.

Okrem toho má Zuzana ľahko rozpoznateľný hlas, za čo môže vďačiť aj svojmu otcovi. Veď legendárny mimozemšťan Alf by sa u nás bez jeho hlasiviek azda ani nestal takým populárnym. A svoje kvality vie využiť vo svoj prospech i Dančiaková.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.