Slovenská prezidentka sa spolu s mnohými štátnikmi z celého sveta zúčastnila na pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. Do Londýna priletela deň pred pohrebom, keď sa v Buckinghamskom paláci konala recepcia. Médiám poskytla rozhovor v šatách od Borisa Hanečku s čiernou čipkou.

Tieto šaty mala oblečené už niekoľkokrát, napríklad aj pri návšteve Grécka či na svätej omši za zosnulého kardinála Jozefa Tomka, ktorý zomrel 8. augusta.

"Šaty so starostlivo vybranou čipkou mala oblečené aj počas návštevy pápeža Františka," pripomenul Šarmu návrhár Boris Hanečka, z ktorého dielne šaty vyšli. Podieľal sa aj outfite prezidentky, v ktorom bola na samotnom pohrebe. Šaty mala opäť od neho a kabát bol od Fera Mikloška.

Smutné dni

Vráťme sa ale k čiernym šatám s čipkou pri krku a na rukávoch. V týchto šatách odprevádzala prezidentka pápeža Františka na bratislavskom letisku 15.septembra 2021. V tom čase prežívala veľký smútok, pretože jej zomrel vo veku 79 rokov otec, Štefan Strapák.

Zuzana Čaputová napriek bolesti zvládla ako sa na štátnika patrí rozlúčku so Svätým Otcom. O smutnej udalosti informovala aj na sociálnej sieti. „Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci,"  napísala prezidentka.

Mimochodom, rozlúčka so Štefanom Strapákom bola 18. septembra 2021, takmer na rok presne, 19.septembra, bol aj pohreb kráľovnej.

ZUZANU ČAPUTOVÚ V ELEGANTNÝCH ŠATÁCH NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.