Zuzana Čaputová je prvou ženou v úrade slovenského prezidenta a zároveň vo veku 45 rokov sa stala aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával túto funkciu. Právnička, ktorá sa zviditeľnila bojom proti pezinskej skládke nie je len političkou ale aj mamou, partnerkou a jednoducho ženou, ktorá túži po obyčajnom šťastí. A šťastie jej v deň narodenín, 21. júna, priali mnohí.

Na sociálnej sieti zverejnila len zlomok z kvetín, ktoré dostala ale aj pozdravy písané rukou od ľudí. "Vaše milé slová sú pre mňa vždy silným zdrojom novej energie. Ďakujem za všetky narodeninové priania, veľmi si ich vážim. Všetko len to najlepšie aj vám," odkázala.

Prezidentka nezabudla pripomenúť, že 21.júna sa udiala aj veľká vec. V tento deň, ale v roku 1991, územie bývalého Československa opustili poslední sovietski vojaci. "Až po definitívnom odchode okupačných vojsk sa zavŕšili zmeny, ktoré začal 17. november 1989. Až vtedy sme svoju vlasť mohli považovať za slobodnú," poznamenala.

Pripomenula aj to, že zásluhu na odsune vojsk mal aj vtedajší federálny poslanec a hudobník Michael Kocáb, ktorý viedol rokovania za československú stranu. "Chcem mu za to i dnes vyjadriť uznanie a vďaku," odkázala mu verejne. Dodala, že aj sloboda sa dá potlačiť len dočasne a určite príde deň, keď aj z Ukrajiny odíde posledný ruský vojak.
Zatiaľ ich je na Ukrajine, žiaľ, veľa. Aj o tom hovorila vo svoj narodeninový deň Zuzana Čaputová na stretnutí s veľvyslancami a veľvyslankyňami členských krajín EÚ.