Sobotňajšia korunovácia britského kráľa Karola III., bola veľkolepou udalosťou, ktorú kazil snáď len dážď. Ceremónia bola do detailov premyslená, pripravovali je veľmi precízne. K dôležitým aspektom korunovácie patrilo samozrejme aj oblečenie, hostia museli dodržať prísny protokol. Prispôsobiť sa mu musela aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová s partnerom Jurajom Rizmanom, ktorí dostali takisto pozvánku na dôležitú udalosť.

Princezná Kate mala na sebe tradičný ceremoniálny plášť. Pod ním slonovinové šaty od Alexandra McQueena a 3D čelenku, rovnako tak aj jej dcéra, princezná Charlotte.
Zdroj: GETTY IMAGES

Keď bola Zuzana Čaputová na pohrebe kráľovnej Alžbety, ktorá zomrela v septembri vo veku 96 rokov, bola prirodzene oblečená v čiernom. Šaty mala od dvorného návrhára Borisa Hanečku, kabát bol od návrhára Fera Mikloška. Dvaja rivali sa tak spojili v jednom outfite. Na korunováciu však zvolila Zuzana Čaputová oblečenie od ženy.

Britský kráľ Karol III. a britská kráľovná Kamila zdravia verejnosť z balkóna Buckinghamského paláca na záver korunovačných ceremónií v Londýne v sobotu 6. mája 2023.
Zdroj: Alessandra Tarantino

Nádherné bledomodré šaty s kabátikom rovnakej farby aj dĺžky, s jemným zdobením na golieri a na rukávoch sú z dielne návrhárky Veroniky Hložníkovej. Vypnuté vlasy len dotvorili veľmi elegantný outfit, ktorý zodpovedal aj požiadavkám Buckinghamského paláca. Ako sa vyjadrila samotná prezidentka, paláci doporučil svetlé optimistické farby, keďže ide o radostnú udalosť.

Ako sa popasovala návrhárka so zadaním, si pozrite vo FOTOGALÉRII.