Už sme si zvykli, že Zuzana Čaputová budí pozornosť, kde sa objaví - nielen tým čo hovorí a koná, ale aj tým, ako vyzerá. Predčasom neváhala a v prezidentskom paláci sa obliekla do vojenských maskáčov.

Zuzane Čaputovej to v nohaviciach pristane - výstroj dostala ako hlavná veliteľka ozbrojených síl.
Zuzane Čaputovej to v nohaviciach pristane - výstroj dostala ako hlavná veliteľka ozbrojených síl.
Zdroj: facebook/Zuzana Čaputová

 Rozruch tiež vyvolala, keď sa na akciu viezla v Bratislave elekričkou alebo cestovala do Viedne vlakom. Teraz ale vytiahla ťažký kaliber.

Nahodená v čiernom kostýme, maskovaná čiernymi okuliarmi, s vážnou tvárou v obkľúčení ochranky, sa prešla po ulici v New Yorku, kde je na pracovnej ceste. Na fotografiách to vyzerá ako scéna z akčného filmu.

Ľudia, ktorí boli zodpovední za jej bezpečnosť, sa v tých chvíľach určite riadne zapotili. Zuzana Čaputová týmto gestom podporila myšlienku klimatického samitu, ktorý sa konal v centrále Organizácie spojených národov.

"Na Klimatický samit OSN som išla peši. Ísť pár blokov autom by nemalo zmysel. Najmä, ak je reč o klimatickej kríze," napísala k pôsobivým fotografiám na sociálnej sieti, na ktorých kráča po prechode na newyorskej ulici.

"Ide o budúcnosť našich detí," pripomenula matka dvoch dcér. "Som veľmi rada, že som mohla vystúpiť na úvod Klimatického samitu OSN a prezentovať Slovensko ako štát, ktorý do New Yorku prišiel s konkrétnymi opatreniami," uviedla na sociálnej sieti. Zuzana Čaputová sa v prejave okre iného pochválila aj tým, že Slovensko rozhodlo o zatvorení uhoľných baní či zaviazalo sa dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050.


"Žijeme v najlepšom období v histórii, užívame si obrovský pokrok, ale zabúdame platiť svoje účty. Máme dlh voči tejto planéte. Sme pravdepodobne posledná generácia, ktorá má šancu tento nepriaznivý vývoj ešte zvrátiť – toto uvedomenie si našej zodpovednosti je dôležité na strane našej verejnosti, ale najmä politických predstaviteľov," pripomenula prezidentka.