Nehoda spred desaťročí sa našej fitneske nepríjemne pripomína dodnes. Zora bola ešte len tínedžerka, keď kvôli vážnej havárii takmer prišla o nohu. Pred vyše rokom svojim priaznivcom na Instagrame priznala, čo sa stalo.

„Málokto vie, že mám na ľavej nohe škaredú, skoro 50-centimetrovú jazvu. Ako 18-ročná som prežila ťažkú haváriu na motorke - čelnú zrážku s kamiónom,“ šokovala vtedy fitneska a pridala hrozivé detaily.

„Otvorená zlomenina stehennej aj holennej kosti, potrhaná svalovina, šľachy, dokonca aj tepna... no bolo tam krvi. Verdikt lekárov - okamžitá amputácia nad kolenom, s čím som nesúhlasila. Tak mi ho, vďaka za zlaté ručičky, "pozliepali" ako sa dalo,“ opísala Czoborová.

No ani po 37 rokoch ju neprestali trápiť následky. „Bohužiaľ mám aj Bakerovu cystu mimo iných poškodení a poranení… Ľudské telo je rozumné - cystu si vytvára ako ochranný proces v dôsledku zranenia alebo chorobného procesu v kolennom kĺbe. Moje je následkom ťažkej havárie v takom opotrebovanom stave, že mu organizmus chce zabrániť pohybu v kolennom kĺbe,“ vysvetlila fitneska.