Je o ňom známe, že ešte v roku 2012 mu transplantovali srdce a sám sa hrdil tým, že je najstarším pacientom, ktorému takýto úkon spravili. A podľa informácií českého Blesku sa v posledné dni svojho života vrátil na miesto, kde dostal pred 11 rokmi druhú šancu na život - do Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM) v Prahe.

Rodák z obce Kojšov má na konte množstvo slávnych filmov, no počas minulého režimu si zažil aj momenty, kedy bola jeho tvorba takpovediac nepohodlnou. Svoj v poradí štvrtý dlhometrážny film Doviednia v pekle, priatelia tak mohol dokončiť až v roku 1990, keďže dostal po potlačení Pražskej jari zákaz od normalizátorov a smel pripravovať len krátkometrážne filmové snímky.

Výnimkou bola celovečerná snímka podľa scenára básnika Mikuláša Kováča Postav dom, zasaď strom (1979). Nasledovala znova kritika od štátnych orgánov a smel pripravovať len komédie ako Nevera po slovensky (1979), či rozprávky ako seriál Teta (1987) a podľa neho neskôr filmovú verziu Pehavý Max a strašidlá (1987). Podarilo sa mu však v spolupráci so spisovateľom Petrom Jarošom pripraviť historický film Tisícročná včela (1983), ktorý patrí spolu s rozprávkou Perinbaba (1985) medzi klenoty slovenskej kinematografie. Snímka Tisícročná včela zaujala aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach (1984), kde získala cenu Zlatý Fénix, či cenu ako najlepší film na festivale v španielskej Seville (1984). Viac o jeho živote sa dočítate TU.

Jakubisko mal z prvého manželstva mal dcéru Janette a z druhého manželstva syna Jorika. S Deanou boli manželmi od roku 1985.