Vivienne Westwood, vyštudovaná učiteľka, bola prírodný úkaz - svojím zjavom, tvorbou, energiou, kreativitou a bojovnosťou. Speváčka Gwen Stefani raz vyhlásila, že by dala všetky peniaze sveta, len aby získala všetky modely od Vivienne. Nebola rozhodne jej jedinou obdivovateľkou - jej šaty si obliekali aj dámy s modrou krvou a objavili sa aj v kultovom seriáli Sex v meste.

Návrhárke, ktorá stála pri zrode punku v sedemdesiatych rokoch, obliekala chlapcov zo skupiny Sex Pistols ale aj premiérku Margaret Thatcherovou, vzdali hold po jej skone mnohé osobnosti.

Vivienne Westwood ukázala róbu zo Sexu v meste aj pred rokmi v Bratislave na Simone Krainovej.
Zdroj: Archív NMH

Britská ministerka kultúry Michelle Donelan sa vyjadrila: „Je to smutný deň. Vivienne Westwood bola a zostane veľkou postavou britskej módy. Jej punkový štýl prepísal knihu pravidiel v 70. rokoch a bola obdivovaná za to, ako zostala po celý život verná svojim hodnotám."

Americký módny návrhár Marc Jacobs povedal, že mu správa o smrti Vivienne Westwood zlomila srdce. "Mala si neuveriteľný štýl s brilantným a zmysluplným obsahom. Naďalej sa učím z tvojich slov a všetkých tvojich mimoriadnych výtvorov."

Victoria Beckham, ktorá je tiež módnou návrhárkou, sa na instagrame vyznala: „Som veľmi smutná, keď som sa dozvedela o úmrtí legendárnej návrhárky a aktivistky Dame Vivienne Westwoodovej. Moje myšlienky sú v tomto neuveriteľne smutnom čase s jej rodinou."

Druhý manžel Vivienne a jej kreatívny partner rakúskeho pôvodu Andreas Kronthaler povedal: „Budem pokračovať s Vivienne v mojom srdci. Pracovali sme až do konca... Ďakujem miláčik."